Україна

Апеляційний суд скасував арешт корпоративних прав виробника дитячого харчування «Малятко»

Київський апеляційний суд скасував ухвалу Печерського районного суду про арешт корпоративних прав компанії «Еконія» – виробника питної води і дитячого харчування «Малятко». Про це 1News повідомила прес-служба компанії.

«Суд погодився з нашими доводами і визнав арешт незаконним, це перша перемога після подій 9 липня, коли в компанії відбулися обшуки та арешт корпоративних прав в рамках кримінального провадження за ст. 190 ч. 4  ККУ (шахрайство)», – заявила партнер адвокатського об’єднання Arzinger Катерина Гупало.

Захист звернув увагу суду на неправдиві дані, вказані прокурором Романом Шененком у клопотанні про арешт корпоративних прав. Попри твердження прокурора, Анатолій Тітов ніколи не був власником ні майнового комплексу, ні паїв КПП «Золотоніська меблева фабрика» (як відомо, майно фабрики після банкрутства у 2008 р. викупили власники «Еконії» та побудували завод з виробництва дитячого харчування – ред.).

К.Гупало переконана, що  кримінальне провадження є незаконною спробою переглянути судові рішення більш ніж десятирічної давності, якими підтверджено правомірність набуття права власності на майновий комплекс.

Рішення апеляційного суду є важливим, оскільки нівелює репутаційні ризики у роботі з контрагентами та виконанні договорів, підкреслила юрист.

Як відомо, 9 липня компанія заявила про “рейдерську атаку” із залученням правоохоронних органів: проведені обшуки із застосуванням фізичної сили, пошкоджено майно, вилучені сервери тощо. Такі дії обмежують господарську діяльність компанії.

Довідка: Національна поліція розслідує кримінальне провадження № 12020000000000163 від 25.02.2020 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.4 ст. 190 КК України. Слідчі Головного слідчого управління НПУ та прокурори з Офісу Генерального прокурора зазначають, що подією злочину є шахрайські дії, спрямовані на незаконне визнання банкрутом КПП “Золотоніська меблева фабрика” та подальше придбання Іриною Варагаш (президентом компанії «Еконія») майнового комплексу фабрики, чим начебто завдано матеріальних збитків А.Тітову, який безпідставно вказаний у якості «попереднього власника» меблевого підприємства.

Стаття 190 КК України (шахрайство) передбачає відповідальність за заволодіння чужим майном шляхом обману чи зловживання довірою.

Проте, компанія «Еконія» ще 12 лютого 2008 року набула законне право власності на нерухоме майно меблевої фабрики за договором купівлі-продажу, який нотаріально посвідчений та зареєстрований. Законність правочину підтверджена остаточним рішення Вищого господарського суду України від 08.11.2010 у справі № 02/1497.

Back to top button