Україна

Андріївську церкву передадуть у постійне користування Вселенському патріарху

Рішення про передачу Андріївської церкви Вселенському патріарху погоджено з церковними ієрархами та сприятиме прискоренню отримання Томосу про автокефалію УПЦ

Президент Петро Порошенко найближчими днями зареєструє законопроект, яким пропонується передати у постійне користування Андріївську церкву Вселенському патріарху.

 

Про це заявила на засіданні Погоджувальної ради представник Президента у Верховній Раді Ірина Луценко, повідомляє 1NEWS.

«Президент підтримує прагнення якнайшвидшого отримання Томосу і в знак солідарності із цим процесом робить символічний жест. Днями буде зареєстровано законопроект, яким Президент Порошенко пропонує передати Андріївську церкву в постійне користування Вселенському патріарху, як символічний жест того, що святий Андрій свого часу хрестив Україну», – наголосила Луценко.

За її словами, ухвалення цього законопроекту буде також символізувати «єднання з матір’ю-церквою».

Порошенко закликає парламент і усі фракції підтримати цей законопроект, додала вона.

Президент України Петро Порошенко запевнив, що рішення про передачу Андріївської церкви Вселенському патріарху погоджено з церковними ієрархами та сприятиме прискоренню отримання Томосу про автокефалію УПЦ.

 

Про це він заявив під час робочої поїздки на Львівщину, де він відвідав Міжнародний центр миротворчості та безпеки.

“Для того, щоб у Церкви-Матері, Вселенського патріарха була церква, де він зможе молитися, де будуть проходити служби Божі Вселенського патріархату, за погодженням з церковними ієрархами було прийнято це рішення, і я збираюся ініціювати це питання в парламенті”, – прокоментував глава держави інформацію про передачу Вселенському патріарху Андріївської церкви в Києві.

За його словами, це рішення сприятиме прискоренню отримання Томоса.

Джерело: Укрінформ

Tags
загрузка...

Related Articles

Back to top button
Close