Україна

Ахметов запускає новинний телеканал

«Медіа Група Україна» Ріната Ахметова запускає новинний канал «Україна 24». Таке рішення 7 листопада на своєму засіданні узгодила Національна рада з питань телебачення і радіомовлення, передає 1NEWS з посиланням на Главком.

Телеканал «Ескулап TV» (ТОВ «Аспер 2011»), який входить до складу «Медіа Групи Україна», переоформив ліцензію через зміну логотипа і концепції мовлення. Тепер канал матиме назву «Україна 24».

За концепцією – це інформаційний канал. Близько 15 годин його мовлення на добу становитимуть інформаційні програми.

У пресслужбі «Медіа Групи Україна» зазначили, що концепт оновленого каналу і його програмна політика ще розробляються.

Ідея запуску інформаційного мовлення медійним холдингом Ахметова розглядалась ще більше 10 років тому. Але тоді структури олігарха не зважились на таке рішення.

У черговий раз про наміри перезапустити канал розповідав керівник нішевих каналів групи Іван Букреєв у 2018 року.

Нагадаємо, «Медіа Група Україна» Ріната Ахметова купила цифровий телеканал «Ескулап TV» (ТОВ «Аспер 2011») на початку 2015 року. У минулому ТОВ «Аспер 2011» зареєстрували за тією самою адресою, що й інші канали, створені під конкурс 2011 року: ТОВ «Корона Санрайс» і ТОВ «Голдберрі». Усіх їх пов’язували з оточенням Олександра Януковича.

Згодом ТОВ «Корона Санрайс» (телеканал «Вінтаж») придбав власник Першої Української радіогрупи Андрій Карпій, а ТОВ «Голдберрі» купили власники телеканалу «Еспресо» і переоформили ліцензію.

«Ескулап TV» отримав три попередження Нацради за недотримання програмної концепції (перше – у вересні 2014 року, друге – в лютому 2015 року, третє – в серпні 2015 року). Зокрема, в ефірі каналу виявили тільки шість хвилин власного виробництва. Представники каналу також мали дискусію з Нацрадою щодо визначення жанрового наповнення.

З 2015 року Нацрада не мала претензій до телеканалу.

Back to top button