Україна

Ахметов хоче монополізувати український ринок теплоенергетики

Рада оптового ринку електроенергії надає антиконкурентні преференції найбільшим учасникам ринку теплової генерації, інформує 1NEWS з посиланням на Асоціацію споживачів енергетики та комунальних послуг.

20 вересня 2017 року Рада оптового ринку електричної енергії затвердила проект змін до Правил оптового ринку (Протокол №26 від 20.09.2017).

Це рішення передбачає пріоритетне включення у роботу блоків теплової генерації (ТЕС), що працюють на вугіллі газової марки перед блоками, що працюють на вугіллі антрацитової марки, безвідносно до цінової конкуренції.

На думку асоціації, це рішення базується на антиконкурентних принципах і містить ряд контраверсійних економічних норм та наслідків.

«Якщо учасники ринку стверджують про дефіцитність вугілля марки Г, то який сенс надавати штучну преференцію спаленню саме марки Г, якщо вона дефіцитна і це буде спричиняти додатковий імпорт?», — йдеться у повідомленні.

«Якщо дефіциту вугілля марки Г немає, тоді необгрунтованою є формула імпортного паритету «Роттердам+» на вугілля марки Г», — заявили у асоціації.

Як йдеться у повідомленні, таке рішення надає очевидні переваги компанії ДТЕК, яка володіє 75% теплової генерації, що працює на марці Г.

«Також компанія ДТЕК контролює 75% українського видобування вугілля марки Г. На нього буде штучно підвищений попит, якщо дане рішення буде запроваджене. Очевидний економічний інтерес у такому рішенні одного конкретного учасника ринку», — запевняють члени асоціації.

Згідно з розрахунками, прийняті зміни сприятимуть додатковому виробітку товарної продукції без жодної цінової конкуренції у сумі понад 4 млрд грн у рік.

 

 

Схожі статті

Загрузка...

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Загрузка...
Реклама Novostimira
Close