Україна

Ахметов фінансує «Національний корпус», щоб тиснути на Медведчука, – ЗМІ

Олігарх Рінат Ахметов може фінансувати організацію «Національний корпус», таким чином намагаючись натиснути на Віктора Медведчука. Про це у матеріалі пише видання «FromUA».

Як зазначають журналісти, наближення місцевих виборів не обіцяє олігархові Рінату Ахметову нічого хорошого на Сході України. Регіони, які традиційно підтримують політичні проекти Ахметова, в цього разу віддадуть голоси за партію Віктора Медведчука «Опозиційна платформа – За життя».

«А це означає, що «король Донбасу» по суті втрачає свій трон. Щоб хоч якось вплинути на ситуацію, Ахметов намагається тиснути на Медведчука, нацьковуючи на того ручних націоналістів», – пише видання.

Нагадаємо, в понеділок «Нацкорпус» раптом вирішив влаштувати перформанси перед каналами соратника Медведчука, нардепа Тараса Козака. Джерела в оточенні керівництва «Нацкорпуса» стверджують, що «про цю акцію Білецького попросили «ахметівські»».

Раніше націоналісти напали на автобус з представниками «Патріотів – За життя», погрожували Медведчуку вбивством, атакували офіси ОТЗЖ, в тому числі вчинили підпал.

««Оппоблок» Ріната Ахметова скотився у політичний маргінез, що змушує олігарха вкладатися в інші проекти. Одним з таких уже кілька років є радикальна організація «Нацкорпус». Ультранаціоналістична партія Андрія Білецького давно «присіла» на кишеню донецького олігарха», – говориться у матеріалі.

У своїй статті для «Дзеркала тижня» відомий журналіст Юрій Бутусов пише, що Ахметов дає гроші Білецькому через охоронну компанію: «Одним з найважливіших джерел фінансування «Нацкорпусу» є діяльність охоронної компанії, створеної ветеранами «Азова». Серед найбільших клієнтів – підприємства корпорації ДТЕК Ріната Ахметова. Коли в комерційних суперечках мова доходить до з’ясування відносин між різними охоронними структурами, оснащення та організація ветеранів «Азова» усувають в опонентів бажання продовжувати конфлікт».

Про це також заявляв ветеран АТО Олег Ширяєв, який прямо вказав, що ««Нацкорпусу» чорним налом платив Ахметов».

Сьогодні джерела в «Нацкорпусе» підтверджують, що отримують гроші від різних олігархів, але найбільший підряд – у структур Ріната Ахметова.

«Перед виборами донецький олігарх намагається використовувати націоналістичну карту в боротьбі з конкурентами, головним з яких є ОПЗЖ. Партія Медведчука впевнено лідирує на півдні і сході країни і після виборів стане головною рушійною силою в більшості місцевих рад. Медведчук ще більше наростить політичний вплив і зможе більш активно просувати свій мирний порядок для Донбасу. Це турбує і Ахметова, і Порошенка, і Зеленського, які зараз синхронно працюють проти Медведчука і ОПЗЖ. У це залучена навіть СБУ, яка намагається відібрати канал «112 Україна» у Козака. До слова, атака «Нацкорпуса» на телеканали не випадкова. За допомогою таких шоу зацікавлені особи в оточенні президента розгойдують тему, готуючи грунт для рейдерства цих ЗМІ», – пише «FromUA».

Журналісти зазначають, що немає сумнівів у тому, що ближче до виборів акцій радикалів стане більше. Головне, щоб українська влада вчасно зрозуміла, що всьому є межа, переступивши через яку ситуацію вже буде не врятувати. Розгул радикалів – дуже тривожний феномен. Ніхто не зможе передбачити, як поведуть себе збройні банди, коли зрозуміють, що зможуть працювати і без своїх господарів. Зараз правоохоронна система потурає радикалам.

Tags

Останні новини

Back to top button
Close
Close