Україна

Аграрний олігарх Веревський відсудив активи «Дельта банку» на 5 млрд гривень

12 жовтня Господарський суд м. Києва задовольнив позов ТОВ «Фінансова компанія «Скай» до Фонду гарантування і НБУ та визнав укладеним договір купівлі-продажу 5-мільярдного пулу активів Дельта Банку, що був реалізований на аукціоні в червні 2019 року, пише Finbalance.

Йдеться в тому числі про заборгованість за кредитними договорами ПАТ «Іллічівський олійножировий комбінат», ПАТ «Одеський олійножировий комбінат», ТОВ «ВКФ «Олір» ЛТД». У забезпеченні – 39 тис. м² промислової нерухомості (олійножировий комбінат з обладнанням) та земельна ділянка (площа 8,6 га) у м. Чорноморськ Одеської області; олійножировий комбінат площею 31 тис. м², з обладнанням з виробництва маргарину, кулінарних та кондитерських жирів, соняшникової олії та майонезу, розташований в м. Одеса на земельній ділянці площею 5,34 га.

Деякі зі спірних активів – у заставі НБУ й Укрексімбанку.

Нагадаємо, ТОВ «ФК «Скай» (кінцевий бенефіціар – Андрій Веревський) стало переможцем вказаного аукціону з пропозицією 182,5 млн грн (відповідно дисконт становив 96%).

Ця ж фінкомпанія в березні-2019 з пропозицією 906 млн грн вже перемагала на аукціоні ФГВФО, на якому продавалися ці ж активи Дельта Банку. Однак тоді угода була заблокована судом на вимогу третьої особи.

За даними НБУ, на початок грудня 2019 року борг Дельта Банку по рефінансуванню становив 4,9 млрд грн.

На 01.10.2020 Фонд гарантування виплатив вкладникам Дельта Банку в межах гарантійної суми 15,9 млрд грн (97% запланованих виплат).

Торік історію з продажем Фондом гарантування олійно-жирових активів Дельта Банку для фінкомпанії Веревського розслідувало ДБР.

Back to top button