Україна

Афганістан підписав мирну угоду з повстанською групою «Херб-е-Ісламі»

Ашраф Гані

КИЇВ. 29 вересня. УНН. Президент Афганістану Ашраф Гані підписав у четвер мирну угоду з одним з найбільш сумнозвісних польових командирів країни Гульбуддіном Хекматіяром, передає УНН з посиланням на Deutsche Welle.

«Метою цієї угоди є завершення війни у нашій країні, а також те, щоб вона залишалась безпечною, вільною і суверенною», — сказав Г.Хекматіяр, який перебував на відеозв’язку під час церемонії підписання угоди, яка відбулась у президентському палаці в Кабулі і транслювалась державним телебаченням.

Президент країни висловив сподівання, що цей крок стане прикладом для інших воєнізованих угрупувань.

Очолювана Г.Хекматіяром повстанська група «Херб-е-Ісламі» (Ісламська партія Афганістану) є однією з найбільших в країні, вона рішуче виступає проти присутності міжнародних військ на території Афганістану і, починаючи з вторгнення західної коаліції на чолі зі США у 2001 році, здійснювала збройну боротьбу проти міжнародних та урядових сил. Однією з умов групи для укладання мирної угоди з урядом було виведення міжнародних військ з території Афганістану. Підписана угода передбачає, що це відбудеться «у розумні терміни».

Як повідомляється, бійцям «Херб-е-Ісламі» надається імунітет від судового переслідування, а члени угрупування, які відбувають покарання у в’язницях, повинні бути звільнені протягом наступних двох місяців. Крім того, уряд Афганістану зобов’язується звернутись до Радбезу ООН та інших відповідних органів з проханням скасувати усі санкції, запроваджені раніше стосовно членів групи. У свою чергу, «Херб-е-Ісламі», згідно з договором, припинить усю співпрацю з іншими групами, які визнані урядом як терористичні, і діятиме надалі винятково як політична організація.

Гульбуддін Хекматіяр, який під час радянської окупації Афганістану був лідером антирадянського партизанського руху, у 1990-х роках очолював уряд Афганістану. Він є одним з відповідальних за розв’язання в країні кривавої громадянської війни після падіння у 1992 році підтримуваного СРСР режиму в країні. У 2003 році США оголосили Г.Хекматіяра «міжнародним терористом».

Источник: unn.com.ua

Схожі статті

Загрузка...

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Загрузка...

Вас може зацікавити

Close
Close