Україна

Адміністрація Президента переїде до Українського дому та змінить назву (фото, відео)

Президент України Володимир Зеленський провів нараду щодо можливого переїзду Адміністрації Глави держави з нинішньої будівлі на вулиці Банковій в Український дім, що розташований на Європейській площі.

Зеленський заявив, що його команда налаштована на зменшення грошей, які витрачає бюджет України на Адміністрацію Президента.

Як розповів Глава Адміністрації Президента Андрій Богдан, зараз знайдена концепція, за якою жодної копійки на переїзд Адміністрації з державного бюджету не буде витрачено. «Так, це в основному буде за рахунок грантів європейських організацій, Європейського союзу», – зазначив Богдан.

Заступник Глави АП Руслан Рябошапка розповів, що за концепцією планується не тільки переїзд в іншу будівлю, але й зміна назви з Адміністрації Глави держави на Офіс Президента.

«По-перше, ми уходимо від назви Адміністрація і переходимо до терміну, який є більш сучасним, більш європейським – Офіс Глави держави, офіс Президента. Друге – ми перетворюємо Адміністрацію президента з органу, який займався кураторством над різними державними інституціями і був паралельним Кабінетом міністрів до органу, який буде забезпечувати аналітичну роботу Президента. І ці директорати, які ми утворюємо, ми їх утворюємо тільки за певними галузями. Вони здійснюватимуть аналіз політики, того, що відбувається в країні і вони пропонуватимуть Президенту, яким чином можна впливати на ситуацію та вирішувати проблеми, які сьогодні існують. Тобто аналітика, моніторинг ситуації і плюс пропозиції Президенту», – зауважив Рябошапка.

На нараді Зеленському показали попередню презентацію, як може виглядати Офіс Президента в Українському домі.

В будівлі планується використовувати три поверхи для роботи Офісу Глави держави. Окрім того, в будівлі розглядається можливість створення так званого коворкінгу, куди будуть приходити спеціалісти зі своїми ідеями та пропозиціями.

Зеленський пожартував, що в Українському домі також є можливість відкрити кав’ярню на кшталт Starbucks, якого в Україні поки немає. На що йому відповіли, що місце там підходяще дійсно є, але і «Львівська кава» також може справитися з цією ідеєю.

Президенту запропонували два варіанти, де може розташовуватися його кабінет. Перший варіант, коли вікна виходитимуть на Європейську площу. Другий варіант – вид на Дніпро. Зеленському більше сподобався варіант, в якому вікна його кабінету виходитимуть на Європейську площу.

В свою чергу, будівлю, де зараз розташовується Адміністрації Президента, планують передати під створення музею.

«Для чого це місце, де ми з тобою знаходимось (АП – ред.)? Для великого музею. Мені знається, що це дуже велика будівля для того, щоб тут був великий історичний музей», – зауважив Володимир Зеленський.

В свою чергу представники Національного художнього музею України, які також були присутні на презентації, підтримали цю ідею.  «Коли в Києві в 19 році з’явився перший музей Леніна, він зайняв приміщення Центральної Ради. Ви тепер хочете переїхати в колишній музей Леніна. Це як повернення історичної справедливості», – прокоментувала це рішення заступник гендиректора НХМУ Ольга Балашова.

Back to top button