Україна

Україна очолила рейтинг доступу до архівів КДБ

З українських архівів найвищі показники в рейтингу отримали Галузевий державний архів Служби безпеки України

Україна посіла перше місце серед пострадянських країн у міжнародному рейтингу доступу до архівів КДБ.

Такі результати дослідження, проведеного Інститутом розвитку свободи інформації (IDFI) у співпраці з партнерами з країн-учасниць: Вірменії, Азербайджану, Білорусі, Грузії, Казахстану, Киргизстану, Молдови, Росії, України та Узбекистану, повідомляє 1NEWS.

Як зазначається, Україна очолила рейтинг із показником 70,11%. У трійку лідерів також увійшли Грузія (68,37%) і Казахстан (68,36%).

За інформацією УІНП, у рейтингу відкритості державних архівів пострадянських країн спеціалісти IDFI оцінювали однорідність законодавчої бази щодо державних архівів, загальне архівне законодавство, інші закони, що стосуються архівів, архівні послуги, веб-сайти (архівні, віддалені, онлайн-сервіси) та читальний зал (послуги та процедури для дослідників). Причому, під час створення методології використовувалися напрацювання українського Центру досліджень визвольного руху “Відкриті архіви” та рекомендації Міжнародної архівної організації (ICA).

З українських архівів найвищі показники в рейтингу отримали Галузевий державний архів Служби безпеки України (ГДА СБУ) – 75,11% – та Центральний державний історичний архів України (ЦДІАК України)  – 65,1%. Детальний рейтинг розміщено на онлайн платформі Open-Archives.org.

Джерело: прес-служба Українського інституту національної пам’яті

Back to top button