Україна

90% українців підтримують незалежність України – соцопитування

За результатами дослідження, для майже 70% опитаних День Незалежності України є державним святом

Якби референдум щодо проголошення Україною незалежності проводився зараз, абсолютна більшість його учасників (89%) проголосувала б “за”.

Такі результати опитування озвучила на пресконференції старший науковий співробітник Інституту соціології НАН України, директор Фонду «Демократичні ініціативи» ім. Ілька Кучеріва Ірина Бекешкіна, повідомляє 1NEWS.

“Якби референдум щодо незалежності був проведений зараз, він був би виграний з великим рахунком. За нашими даними, серед тих, хто визначився зі своєю думкою, майже 90% проголосували б “за”, – сказала Бекешкіна.

За її словами, такий високий показник спостерігався лише 1991 року – тоді опитування проводилося напередодні референдуму.

За результатами дослідження, для майже 70% опитаних День Незалежності України є державним святом, для 23% – це просто вихідний день, і лише 4% українців вважають цей день історичною помилкою. День Незалежності як державне свято найбільше сприймають у Центральному (77%) та Західному (75%) регіонах, дещо менше на Півдні (58%) та Сході (60%).

Водночас, при відповіді на запитання про те, чого було більше за період незалежності – позитивного чи негативного, думки розділилися: 26% респондентів бачать більше позитиву, 23% – негативу, а більшість – 46% – схиляється до думки, що було порівну позитивного й негативного.

Загальнонаціональне дослідження громадської думки населення України було проведене Фондом “Демократичні ініціативи» ім. Ілька Кучеріва спільно з Київським міжнародним інститутом соціології з 8 по 20 серпня 2019 року.

Опитування проводилося в 103 населених пунктах у всіх областях України, окрім Автономної Республіки Крим. У Донецькій і Луганській областях опитування проводилося тільки на територіях, які контролюються Україною.

Усього було опитано 2040 респондентів віком від 18 років. Статистична похибка вибірки не перевищує 2,3%.

Джерело: Укрінформ

Tags
загрузка...

Related Articles

3 Comments

  1. 90% підтримують незалежність України , а 10% не підтримують., цікаво, а що вони підтримують, який статус України : “Колонії ?, “Імперії?”, “Царства?””

  2. соцопросы на юкрейн- это нечто( про какую независимость ваяют журнашлюхи?(

Back to top button
Close