Україна

70% українців виступають за компроміс щодо Донбасу — опитування

Майже дві третини українців готові йти на компроміс в питанні окупованого Донбасу та готові до введення миротворців на окуповані території, інформує 1News з посиланням на Еспресо.

Про це свідчать результати опитування проведенні фондом «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва та соціологічною службою Центру Разумкова.

Згідно з опитуванням громадян, 70% українців згодні на компроміс заради досягнення миру на Донбасі і лише 18% вважають, що окупований Донбас потрібно повертати силою.

В той же час, 52% українців  вважають, що компроміс щодо Донбасу не повинен зачіпати інтереси України, а 18% готові йти на будь-які поступки заради миру. При цьому готовність до компромісів знижується із віддаленням від військових дій: на сході України на будь-які компроміси згоден кожен четвертий респондент, а на заході – кожен десятий.

Найбільш дієвими серед запропонованих рішень задля встановлення миру на Донбасі респонденти вважають міжнародний тиск на Росію, з тим аби вона відмовилась від втручання у конфлікт на Донбасі (38%), та успішну відбудову нормального життя на підконтрольній території Донбасу (28%).

У порівнянні з минулим роком зменшилась кількість осіб, які вважають, що для встановлення миру потрібно припинити фінансування окупованих територій сходу (з 20% до 11%), визнати російську мову другою державною (з 11% до 5%) та впровадити федеративний устрій в Україні (з 7,5% до 5%).

Зросла підтримка ідеї введення на Донбас міжнародного миротворчого контингенту – вона становить уже понад 60%, а 20% населення виступає проти. Лише на півдні країни противників миротворців дещо більше за прихильників (38% супроти 36%). Не визначилися з цього питання 19% населення (на півдні – 25%).

При цьому 55% українців бачать окуповані території сходу у складі України на довоєнних умовах. Ще кожен п’ятий респондент схиляється до можливості надання цим територіям більшого рівня автономії у складі України і близько 9% підтримали самостійне існування цих утворень або приєднання їх до складу Росії.

Порівняно з минулим роком скоротилася підтримка пропозиції надати більше прав нині непідконтрольним територіям. Найбільша підтримка надання автономного права самопроголошеним «ДНР» та «ЛНР» – на сході (28%), але й там це меншість, а більшість (47%) воліє, щоб ці території залишалися у складі України у довоєнному статусі.

Дослідження проводили з 9 по 13 червня, опитали 2018 респондентів старше 18 років у всіх регіонах України, за винятком окупованих територій. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%.

 

 

Теги

Схожі статті

Загрузка...

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Загрузка...
Close