Україна

55% українців вважають Зеленського олігархом – соцопитування

Найчастіше олігархами називають Ігоря Коломойського та Ріната Ахметова

55 відсотків респондентів вважають президента України Володимира Зеленського олігархом.

Про це свідчать оприлюднені дані дослідження, проведеного соціологічною службою Центру Разумкова, – інформує 1News.

Найчастіше ж, згідно з даними соціологів, громадяни України вважають олігархами Ігоря Коломойського (94 відсотки), Ріната Ахметова (94 відсотки), Петра Порошенка (89 відсотків), Віктора Пінчука (82 відсотки), Дмитра Фірташа (80 відсотків).

Також більше половини респондентів віднесли до олігархів Сергія Льовочкіна (63 відсотки), Юрія Бойка (61 відсоток), Вадима Новінського (58 відсотків) і Володимира Зеленського (55 відсотків).

Крім того, учасники опитування оцінили ініційований Зеленським закон про деолігархізацію, який Верховна Рада ухвалила у вересні.

За даними дослідження, 21 відсоток респондентів вважають закон реальним кроком для подолання корупції та зменшення впливу олігархів в країні, 33 відсотки – популістським кроком, який має забезпечити президенту більше популярності.

Ще 23 відсотки опитаних вважають закон намаганням Зеленського та його оточення перерозподілити власність в економіці та самим стати олігархами, а 11 відсотків – способом боротьби з політичною опозицією.

Дослідження проводили з 24 листопада по 1 грудня методом інтерв’ю “віч-на-віч” за місцем проживання респондентів. Всього опитали 2005 респондентів віком від 18 років у всіх регіонах України, крім тимчасово окупованих територій Донецької та Луганської областей і анексованого Росією Криму. Вибірка репрезентує доросле населення за основними соціально-демографічними показниками. Теоретична похибка не перевищує 2,3 відсотка.

Джерело: Німецька хвиля

Back to top button