УкраїнаЦікаве

3,5 млн гривень за прогули: з депутатів-прогульників вирахували зарплату

З депутатів зняли 3,5 млн. грн. за прогули засідань Верховної Ради. Про це повідомляє Комітет виборців України з посиланням на інформацію Апарату ВРУ.

Верховна Рада України
Верховна Рада України

Як зазначається у повідомленні, за 7 місяців 2017 року із заробітної плати народних депутатів було вирахувано 3,5 млн. грн. за пропуски пленарних засідань Верховної Ради.

«Внаслідок нарахування заробітної плати лише за фактично відпрацьовані дні, за сім місяців 2017 року утворилася економія коштів, передбачених на виплату заробітної плати народним депутатам України, у сумі 3 549 074, 32 грн.», – зазначили в Апараті ВРУ.

За даними КВУ лише 45 народних депутатів відвідали всі засідання Верховної Ради упродовж 6 сесії (до 11 липня). Решта, 377 депутатів, пропустили одне чи кілька засідань парламенту і, відповідно, недоотримали частину заробітної плати.

Серед фракцій та груп ВР найгірше відвідували засідання Ради під час сесії депутати «Волі Народу». В середньому в залі було зареєстровано 63% депутатів фракції (за письмовою реєстрацією).

Показники відвідуваності по інших фракціях: «Народний Фронт» (в середньому 85% фракції зареєстровано), БПП – 84%, Радикальна партія Олега Ляшка, «Батьківщина» – 80%, «Самопоміч» – 73%, «Відродження» – 69%, «Опозиційний блок» – 67%.

Із початку 2017 року відбулося 71 пленарне засідання Верховної Ради.

Раніше КВУ повідомляв, що дисципліна нардепів – одна з найбільших проблем нинішньої Ради. Фактично під час VI сесії сумлінно працювало менше половини парламенту. За цей період спікер змушений був двічі достроково закрити засідання Ради через відсутність кворуму.

ТОП-10 депутатів, які пропустили найбільше засідань ВРУ:

Бакулін Є.М. (Відвідав 0 засідань з 61)

Добкін Д.М. (Відвідав 0 засідань)

Клюєв С.П. (Відвідав 0 засідань)

Онищенко О.Р. (Відвідав 0 засідань)

Семенченко С.І. (Відвідав 2 засідання)

Семенченко Д.А. (Відвідав 1 засідання)

Добкін М.М. (Відвідав 4 засідання)

Білецький А.Є. (Відвідав 5 засідань)

Богуслаєв В.О. (Відвідав 4 засідання)

Жеваго К.В. (Відвідав 7 засідань)

У той же час в КВУ звертають увагу на ще один показник, який не менше, а може і більш важливий, ніж присутність депутатів в Раді. Це те, як народні обранці беруть участь в голосуваннях. Так, 48 депутатів пропустили більше 90% голосувань парламенту протягом VI сесії.

Інфографіка КВУ
Інфографіка КВУ

Новини за змістом

Загрузка...
Загрузка...
Close