Україна

20 млн грн щодня – такі збитки несе держава через нелегальний ринок алкоголю

В Україні нелегальні виробники та продавці горілки отримують прибуток до 20 млн грн на день і близько 8,4 млрд грн на рік. Про це на своїй сторінці у Facebook написав директор Української асоціація постачальників торгових мереж Олексій Дорошенко, передає 1NEWS з посиланням на УНН.

Він також наголосив, що за 10 років виробництво спирту в Україні знизилось в 3 рази. А спроби держави отримати прибуток від галузі через підвищення акцизів на спирт та алкогольну продукцію не мають жодного позитивного ефекту.

«З 2010 по 2016 роки ставки акцизу на спирт зросли в 3 рази, а надходження практично не змінилися. Високими темпами зростають й акцизи на міцний алкоголь, але доход бюджету від цього не тільки не зростає, в цьому році він навіть впав. Це говорить про те, що подальші кроки з підвищення акцизу можуть або не привести до його зростання, або знову їх зменшити. Якщо раніше акцизи з виробників горілки були в рази більше, ніж від пивоварів, то за останні роки вони практично зрівнялися», — зазначив експерт.

О.Дорошенко додав, що через підвищення акцизів 70% алкогольного ринку опинилося в тіні.

«Україна схожа на Болгарію, яка одним кроком підняла ставки акцизів на алкоголь до рівня європейських і отримала 70% ринку поза законом. З чим вже й не змогла впоратися», — підкреслив експерт.

Нагадаємо, за три роки легальне виробництво горілки скоротилося в півтора рази.

Тим часом, за право торгувати «лівою» горілкою тіньовики платять владі по 1 долару з літра. Такі дані наводить журналіст О.Дубинський.  За його словами, розквіт нелегального ринку алкоголю відбувається з доброї волі «смотрящіх», які щомісяця заробляють на цьому від 9 млн доларів.

 

 

Теги

Схожі статті

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Close