Україна

16 газотрейдерів оштрафовано через цінову змову

Антимонопольний комітет України оштрафував операторів АЗС на 41 млн грн за узгоджене підвищення цін на скраплений газ в кінці літа 2017 року, інформує 1NEWS з посиланням на прес-службу комітету.

“Визнано порушенням законодавства про захист економічної конкуренції, передбаченим пунктом 1 статті 50 та частиною третьою статті 6 Закону України „Про захист економічної конкуренції“, підвищення цін на скраплений вуглеводневий газ у якості моторного пального (СВГ) при його реалізації у роздріб у серпні 2017 року, при тому, що аналіз ситуації на ринку спростовує наявність об’єктивних причин для вчинення відповідачами таких дій”, — йдеться у рішенні.

Відповідний документ регулятор прийняв на засіданні в четвер, 21 червня.

Зокрема, групу “Надія” (ПП “Надія”, ТОВ “Євростандарт-Автогаз”, “Л.В.”, “Газ постачання”, “Монтажналадка”, “Надія Рітейл” та “Надія-Закарпаття”) оштрафовано на суму 11,971 млн грн.

У свою чергу група WOG (ТОВ “Імпорт Транс Сервіс”, “ВОГ Рітейл” та “Нафтотрейд Ресурс”) повинна заплатити 14,793 млн грн.

Групу компаній “ОККО” (ПП “ОККО-Бізнес Контракт” і “ОККО-Контракт”, ТОВ “ОККО-Рітейл” та “ОККО-Схід”) комітет вирішив оштрафувати на 6,414 млн грн.

Крім того, ТОВ “Авантаж 7” доведеться виплатити штраф у розмірі 3,271 млн грн, ТОВ “Факторинг Груп” — 4,548 млн грн.

На думку АМКУ, в серпні 2017 роки не було об’єктивних причин для синхронного підвищення цін на скраплений газ.

Нагадаємо, Державна служба геології та надр (Держгеонадра) планує найближчим часом виставити на аукціони спецдозволи на розробку газу на 44 ділянках з ресурсом в 1 трлн кубометрів.

 

 

 

 

Останні новини

Back to top button