Україна

107 українських туристів застрягли у Непалі через призупинення міжнародного авіасполучення

У зв‘язку із призупиненням непальським урядом міжнародного авіасполучення до 31 травня 2021 року на території Непалу вимушено залишилися 107 громадян України. Здебільшого це альпіністи та туристи, інформує 1NEWS з посиланням на «Главком».

Станом на сьогодні 45 осіб розмістилися в готелях Катманду, вони забезпечені усім необхідним. Решта громадян перебуває у гірській місцевості. Про це повідомив речник МЗС Олег Ніколенко.

“У чотирьох українців виявлено Covid-19, їм надається необхідна допомога. Стан їхнього здоров’я задовільний», – розповів дипломат.

Посольство України в Індії підтримує зв’язок із співвітчизниками напряму або через представників туристичних компаній, які організовували відповідні тури. Окрім спільної групи в соціальній мережі, для обробки звернень громадян, застряглих у Непалі, або їхніх родичів функціонує цілодобова «гаряча лінія» МЗС України: 044 238-16-57, 044 238-15-88.

Для надання оперативної консульської допомоги українцям в Катманду також працює почесний консул України. Дипломати працюють над вирішенням питання якнайшвидшого повернення українських громадян на Батьківщину.

«Водночас, маємо розуміти, що в Непалі діють суворі карантинні обмеження. Нині опрацьовується можливість виїзду українців на репатріаційних рейсах іноземних держав. За наявною інформацією, запит на отримання дозволу непальської сторони на виконання чартерних рейсів до Непалу подала авіакомпанія Turkish Airlines. Тримаємо цю справу на контролі. Довкола ситуації із нашими громадянами в Непалі шириться багато недостовірної інформації. Хочу усіх заспокоїти – своїх на призволяще не залишимо», – запевнив Ніколенко.

Українська сторона також звернулася до індійського уряду з проханням надати дозвіл на транзит наших громадян територією Індії.

 

 

 

Back to top button