Цікаве

З’ясувалося, що собаки розуміють людську мову

Американські вчені з’ясували, що собаки розрізняють слова і псевдослова, причому активність мозку собак при обробці лексики протилежна активності мозку людини, інформує 1NEWS з посиланням на Change.UA1717.

Собаки вміють розуміти прості голосові команди, з чого можна винести припущення, що у них є і здатність до сприйняття людської мови. Відповідно, вони повинні і вміти відрізняти слова від псевдослів, а ця здатність повинна відображатися на активності мозку в тім’яній і скроневих частках – точно так само, як у людей.

Перевірити цю здатність вирішили психологи під керівництвом Ешлі Прічард з Університету Еморі.

У їхньому експерименті взяли участь 12 собак, господарі яких протягом декількох місяців до початку дослідження вчили їх розпізнавати дві іграшки за назвами: кожна собака вчилася вказувати на певну іграшку з двох після того, як їй її назвуть.

Під час основного експерименту собака лежала в сканері, а її господар стояв перед нею, зачитуючи слово з екрану.

Слово було або справжнім і позначало знайомий собаці предмет, або було новим псевдослова (наприклад, в дослідженні використовувалися такі «слова», як «ropp» і «cloft»), яке відповідало новому невідомому об’єкту.

Після п’яти повторень кожного слова господар показував собаці названий предмет і дозволяв тварині з ним пограти.

Активність мозку під час експерименту реєстрували, використовуючи псевдослова як контрольне умова.

Аналіз активності мозку собак під час розпізнавання слів вказав на підвищену активність в скронево-тім’яній ділянці при обробці псевдослів.

Це означає, що собаки можуть відрізнити вже відомі слова від невідомих псевдослів.

 

 

 

 

 

 

Tags

Останні новини

Back to top button
Close