Цікаве

З’ясувалося, чому на планеті почастішали землетруси

Земля віддаляється від Місяця, що сповільнює обертання нашої планети, що в результаті призводить до більш сильних і частих землетрусів, заявив Метью Фанк (Matthew Funke) з Лабораторії реактивного руху NASA, інформує 1NEWS з посиланням на Діалоги.

«Гравітація Місяця створює приливні хвилі на Землі. Ці хвилі намагаються обертатися з тією ж швидкістю, що і решта планети. У міру того як вона рухається попереду Місяця, супутник намагається відтягнути нас назад. Це і сповільнює обертання Землі», – пояснив учений.

За словами фахівців, зараз Місяць віддаляється від Землі на чотири сантиметри щорічно. Як наслідок, уповільнення швидкості обертання Землі може привести до більш сильних землетрусів. Точне пояснення цьому процесу поки не знайдене, але, як вважають вчені, такі «побічні ефекти» можуть бути пов’язані зі змінами в ядрі Землі, які в підсумку впливають і на її поверхню.

Роджер Білхем з Університету Колорадо в Боулдері і Ребекка Бендик з Університету Монтани в Мізулі вивчили історію землетрусів магнітудою 7 і більше, що відбулися починаючи з 1900 року.

В результаті вони виявили, що з початку XX століття було близько п’яти періодів, під час яких планета переживала від 25 до 30 сильних землетрусів щорічно (в інший час траплялося близько 15 землетрусів магнітудою вище 7 за рік). Як виявилося, саме в ці періоди швидкість обертання Землі знижувалася.

«Кореляція між обертанням Землі і землетрусами значна і передбачає підвищення числа інтенсивних землетрусів», – додали вчені.

Однак таких катаклізмів не слід очікувати в найближчі мільярди років, поспішає заспокоїти фізик Пол Вальорскі. «Уповільнення обертання Землі призводить до збільшення тривалості дня і місяця. Передбачається, що це станеться, коли день і місяць дорівнюватимуть приблизно 47 (поточним) дням. А це трапиться через мільярди років», – підсумував він.

 

 

 

 

 

One Comment

Back to top button