Цікаве

Зростання курсу долара і оновлені гривні: чого чекати в лютому

В останній місяць зими синоптики обіцяють до +15 тепла, в обіг надійде оновлена двохсотгривнева купюра, з вулиць остаточно зникнуть таксофони, а долар продовжить рухатися вгору. 1News розповідає, яких змін очікувати українцям в лютому.

Курс долара

Експерти прогнозують, що в лютому долар подолає позначку в 25 гривень (нагадаємо, на п’ятницю, 31 січня, Національний банк визначив офіційний курс 24,92 гривні за долар), а коливання валютного курсу тільки посиляться.

“У лютому відбуватиметься девальвація гривні. Курс перевищить 25 грн. за долар. При цьому зростатимуть коливання валютного курсу. Це викликано негативними тенденціями в економіці України, зростанням політичної напруженості і лібералізацією валютного ринку, яку проводить Нацбанк”, – розповідає в коментарі сайту “Сьогодні” кандидат економічних наук Олександр Хмелевський.

Керівник EXANTE Україна Володимир Позній додає, що українська гривня коригується з початку року. До того ж, на курс впливає і поширення коронавіруса.

“Варто очікувати, що ринки в найближчі тижні (як мінімум) ще залишатимуться під впливом побоювань перед економічними наслідками поширення вірусу. Це означає, що гривня слідом за іншими ризиковими активами залишиться в стані “фіксації прибутку”. Подальше зростання долара здатний відправити пару USD/UAH в область 25.50-25.80, де курс стабілізувався з березня по липень 2018. В той же час страхи можуть так само швидко зникнути, як і з’явилися. Не виключено, що гривня ще може міцно вчепитися за позначку 25.0″, – зазначив Позній.

Вадим Бардась, аналітик Європейського інвестиційного центру також пояснює, що в лютому на курсоутворення впливатиме багато факторів, зокрема уповільнення обсягів експорту недорогоцінних металів та збільшення їх закупівель з-за кордону, скорочення експортних поставок агропродукції через зниження темпів зростання в сільському господарстві. Але, в той же час, до України почали придивлятися інвестори для довгострокових вкладень, що допоможе зберегти гривні стабільну позицію.

“З огляду на м’яку монетарну політику світових центральних банків і схильність інвесторів до ризикових активів, потік боргового капіталу продовжиться і курс долара в Україні в лютому поточного року коливатиметься в діапазоні 24-25 гривень з поступовим зростанням до верхнього значення коридору”, – зазначив Бардась.

Оновлена купюра

В Україні поступово оновлюють старі купюри і вводять купюри з новим номіналом. Так, в країні вже з’явилися паперові 1000 гривень, а з грудня ввели в обіг монети номіналом 5 грн.

Крім цього, з 25 лютого 2020 року з’являться купюри 200 гривень оновленого дизайну. Він передбачає вдосконалену систему захисту, а за зовнішнім виглядом успадковує банкноти нового покоління номіналами 20, 100, 500 і 1000 гривень.

Колірна гамма і розмір купюри залишаться колишніми, а ось портрет Лесі Українки перенесуть ближче до центру. Нові банкноти повинні замінити зношені, які були випущені в 2007 році.

Відключення тепла

Вже з 1 лютого НАК “Нафтогаз України” може зупинити газопостачання 37 виробникам тепла, які не розраховуються за отримання газу. Компанії заборгували вже майже 454,4 млн грн.

Найбільша кількість компаній-боржників, за даними “Нафтогазу України”, в Одеській, Харківській та Київській областях. Зокрема, без тепла можуть залишитися деякі райони майже половини обласних центрів і столиці – Києва, Дніпра, Одеси, Полтави, Сум, Харкова, Херсона, Хмельницького, Миколаєва, Житомира.

Припинення авіасполучення з Китаєм

Як відомо, зараз в Китаї стрімко поширюється смертельно небезпечний коронавірус. Через це з 3 лютого Україна припиняє пряме авіасполучення з Китаєм.

Пряме авіасполучення буде припинено, поки ситуація не стабілізується.

Кредити для бізнесу

В уряді ухвалили постанову, яка запустить програму “Доступні кредити 5-7-9%” для мікро- та малого бізнесу.

Відзначається, що державна програма підтримки дозволить учасникам отримувати до 1,5 млн грн під 5, 7 або 9% для створення власного бізнесу.

Зникнення таксофонів

З 1 лютого “Укртелеком” припинить надавати послуги зв’язку через таксофониі почне демонтаж обладнання. У компанії пояснюють, що сучасні технології зв’язку не залишає місця для таксофонів.

Зараз мережа “Укртелекому” налічує близько 4,8 тис. таксофонів, і практично всі вони розміщені в містах. В середньому щодня з одного таксофона відбувається всього близько 2,5 хвилини розмов.

Джерело: Сьогодні

Останні новини

Back to top button