Цікаве

Знайдено спосіб підвищити якість прогнозів космічної погоди

Історія космічної погоди може допомогти нам точніше прогнозувати її на майбутнє, згідно з новим дослідженням, проведеним вченими з Уорікського університету, інформує 1NEWS з посиланням на ASTRONEWS.

Професор Сандра Чапман (Sandra Chapman) з Центру термоядерного синтезу, космосу і астрофізики Уорікського університету очолює проект, в якому дослідники аналізують космічну погоду, що спостерігалася протягом попередніх циклів сонячної активності протягом останньої половини століття. Тепер дослідники знайшли в цих даних повторювану картину змін космічної погоди зі зміною активності Сонця.

Для Сонця характерний цикл зміни активності з періодом 11 років, при цьому в максимумі циклу число сонячних плям збільшується до граничного значення. Більш висока сонячна активність характеризується великим числом сонячних спалахів і відповідно більш жорсткою космічною погодою в околицях Землі.

Ці нові результати дозволять глибше зрозуміти і точніше прогнозувати космічну погоду, щоб запобігати майбутнім загрози для Землі.

Космічна погода впливає на електроніку, авіацію, супутникові системи і системи зв’язку. Все це залежить від сонячної активності, але так як вона для кожного нового циклу відрізняється від її значень в попередніх циклах, то в цілому ймовірність подій, що відносяться до космічної погоди, передбачити досить складно.

Це нове дослідження показує, що зміни космічної погоди та активності Сонця довільні лише до певної міри. Це допоможе при прогнозуванні накласти обмеження на ймовірність виникнення великих подій, що відносяться до космічної погоди, вказують автори.

Нагадаємо, NASA планує запустити новий супутник під назвою TESS, який “полюватиме на планети”.

TESS займеться пошуком планет, що обертаються навколо найближчих до Сонця зірок.

 

 

 

 

 

 

Останні новини

Back to top button