Цікаве

Знайдено спосіб зупинити процес випадіння волосся

Вчені з Фінляндії і Німеччини в рамках проведеного дослідження виявили спосіб зупинити процес випадіння волосся. Висновки фахівців можуть виявитися корисними в рамках профілактики облисіння, інформує 1NEWS з посиланням на lenta.ua.

Щорічно шкіра голови і волосяні фолікули страждають від зовнішнього впливу. Відбувається регулярне видалення пошкодженого матеріалу шляхом поновлення стовбурових клітин. Функції тканини залежать саме від активності останніх. В рамках нової роботи її автори дійшли до висновку, що підтримка функціонування стовбурових клітин має залежність насамперед від метаболічного стану. Через втрати гнучкості такі клітини виснажуються, важливу роль у чому має молекулярний компонент, званий rictor.

Коли кожен з циклів регенерації добігає кінця, відбувається формування нової волосини. У цей момент стовбурові клітини повинні повертатися в певне місце, переходячи у “режим очікування”. Під впливом rictor і в парі з низькою концентрацією кисню має місце порушення процесу. В результаті стовбурові клітини починають виснажуватися, що супроводжується випадінням волосся. Експеримент на мишах показав, що видалення rictor уповільнює процес регенерації волосяного фолікула, збиваючи відновний цикл.

 

 

Tags

Останні новини

Back to top button
Close
Close