Цікаве

Знайдено потенційно заселену планету

Студентка факультету фізики і астрономії з Університеті Британської Колумбії у Ванкувері Мішель Кунімоті виявила 17 нових екзопланет, включаючи потенційно населену планету розміром у півтора рози більшу за Землю, інформує 1NEWS з посиланням на Урядовий кур’єр.

Кунімоті зробила відкриття шляхом об’єднання даних, зібраних у ході місії NASA «Кеплер».

Телескоп «Кеплер» виконував роботу на геліоцентричній орбіті з 2009 по 2018 роки. Однією з головних завдань був пошук екзопланет, зокрема скелястих об’єктів у потенційно жилих зонах, де може існувати рідка вода.

Нові результати, опубліковані в «Астрономічному журналі», де йдеться про одну з таких особливо рідкісних планет. Офіційно її назва KIC-7340288 b, планета, виявлена Кунімоті, у півтора рази більша за Землю. Вона досить мала, щоб вважатися скелястою, а не газоподібною, як планети-гіганти Сонячної системи, і знаходиться у населеній зоні своєї зірки.

«Ця планета знаходиться на відстані майже тисячі світлових років від нас, тому найближчим часом ми туди не доберемося. Але це дійсно захоплююча знахідка, оскільки на сьогоднішній день у потенційно жилих зонах виявлено тільки 15 невеликих планет, знайдених «Кеплером», – каже Мішель Кунімоті.

KIC-7340288 b робить повний оберт навколо своєї зірки за 142 земних дні і знаходиться від неї в 0,444 астрономічних одиницях (AU – відстань між Землею і Сонцем).

З інших 16 нових виявлених планет найменша становить всього дві третини від розміру Землі.

Дані, зібрані «Кеплером» – це спостереження за приблизно 200 000 тисячами зірок. У ході роботи Кунімоті використовувала метод транзитної фотометрії.

«Кожен раз, коли планета проходить перед зіркою, вона блокує частину світла цієї зірки і викликає тимчасове зменшення її яскравості. Знайшовши ці провали, відомі як транзити, ви можете почати збирати воєдино інформацію про планету, зокрема про її розмір і час обертання навколо зірки», – каже Мішель Кунімоті.

Раніше Мішель Кунімоті, яка має докторський ступінь з філософії, у співпраці з Університетом Британської Колумбії відкрила чотири екзопланети.

 

 

Back to top button