Цікаве

Зміни які набрали чинності і торкнуться кожного українця

Цього року українцям підвищать мінімальну зарплату, знизять максимальну швидкість їзди в населених пунктах і поміняють правила виробництва шоколаду, інформує 1NEWS з посиланням на Сегодня.

Ми зібрали найважливіші нововведення, які набули чинності вже з 1 січня.

Гроші

З 1 січня розмір мінімальної зарплати в Україні збільшиться на 17%. Якщо вчора мінімалка становила 3200 грн, то вже з цього понеділка вона підніметься до 3723 грн. На 160 грн виросте і мінімальна допомога для безробітних, яка в новому році складе 1440 грн. Нарешті, за словами прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана, уряд підвищить пенсії військовослужбовцям на 1,5 тис. грн.

“Осучаснення пенсій відбуватиметься автоматично, і ми передбачаємо, що бойові пенсії повинні бути більше, ніж звичайні пенсії для військовослужбовців”, — заявив прем’єр. Планується, що в цілому зміни торкнуться 550 тисяч українців.

Дороги і авто

З цього тижня помітно зміниться життя водіїв. З січня уряд обіцяє запустити перший етап фотовідеофіксації дорожнього руху, під час якого за ситуацією на дорогах стежитимуть 400 камер.

“Цей процес плавно піде, і протягом півтора років аварійність і травматизм на дорогах повинні знизитися на 30%. В цілому по країні повинно бути встановлено близько 4000 камер”, – зазначив міністр внутрішніх справ Арсен Аваков.

Крім цього зміняться і Правила дорожнього руху. Вже 1 січня населених пунктах не можна буде їздити швидше 50 км/год, а в місцях підвищеної аварійності — не більше 30 км/год. Нагадаємо, що зараз обмеження швидкості — 60 км/год.

Гарна новина чекає тих, хто збирається 2018-го купити автомобіль в Європі. Через дію Угоди про асоціацію між Україною та ЄС цього року знизяться ввізні мита на бензинові і дизельні авто. Вчора за машину з двигуном об’ємом в 1000 куб. см митниці потрібно заплатити 7,5% від вартості, а з січня — 6,3%. При цьому за розмитнення авто з двигуном об’ємом від 2200 до 3000 куб. см після нового року потрібно буде віддати 5% від митної вартості (зараз — 7,5%). А для власників електромобілів мито буде нульовим. Крім того, парламент скасував на цей рік ПДВ для оренди електрокарів.

Пошта і сміття

З січня “Укрпошта” планує поміняти тарифи на відправлення посилок. Якщо сьогодні пересилання 10 кг в межах області обійдеться в 24 грн, то з нового року — 20 грн. Відправлення такої ж посилки в межах України обійдеться в 25 грн (сьогодні — 33,6 грн). Вартість відправлення посилки вагою 30 кг буде коштувати 66 грн в межах області та 72 грн — в межах України (сьогодні — 38 грн і 48 грн відповідно). Подорожчає і експрес-пересилання (1-2 дні): 10-кілограмова посилка в межах області обійдеться в 36 грн (зараз — 30 грн), а по Україні — 48 грн (42 грн).

“Ці зміни дозволять нам оптимізувати витрати на послуги поштового зв’язку та підвищити заробітну плату нашим співробітникам”, — пояснюють своє рішення в “Укрпошті”.

Після нового року зміняться і правила поводження з побутовими відходами. Відповідний закон ВР ухвалила ще 2012 року, проте впровадження цієї норми відклала до 1 січня 2018-го. Згідно із законом, органам місцевого самоврядування заборонено захоронення неперероблених побутових відходів на полігонах, тому міста і села повинні забезпечити сортування сміття за видами для подальшої переробки та утилізації. Передбачено і покарання за порушення цього закону: звичайних українців будуть штрафувати на 1360 грн, а чиновників — на 2550 грн.

Нарешті, з 1 січня на кордоні України з’явиться система біометричного контролю — у іноземців зніматимуть відбитки пальців. При цьому перші мобільні біометричні комплекси почнуть свою роботу вже завтра.

Новий шоколад і дорога горілка

Угода про асоціацію між Україною та ЄС зробить ще один подарунок для українців під ялинку — в країні зміняться вимоги до якості шоколаду. Так, з 1 січня темним шоколадом може вважатися тільки продукт, в якому не менше 35% какао-продуктів, в молочному шоколаді їх частка повинна бути не менш як 25%. А частина молочних продуктів в будь-якому шоколаді — не менш як 14%. Для білого шоколаду мінімальна норма какао-продуктів повинна буде становити 20%, а для шоколадних цукерок з начинкою — 25%.

Крім цього, буде заборонено додавання ароматизаторів в ці продукти. Також із полиць магазинів зникне молоко другого сорту (залишиться тільки три сорти — екстра-класу, вищого і першого). Також молокозаводам заборонять брати на переробку домашнє молоко. Нарешті, за словами в.о. глави “Укрспирту” Юрія Лучечко, в січні на одну гривню подорожчає близько 80% української горілки. Це пов’язано із зростанням собівартості виробництва горілки на 91 копійку.

 

 

Теги

Схожі статті

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Вас може зацікавити

Close
Close