Цікаве

Жодних забудов: Труханів острів у Києві перетворять на заповідну зону

У столиці мають створити новий ландшафтний заказник і надати Трухановому острову статус природно-заповідного фонду. Про це розповіла депутат Київради Леся Пинзеник, передає 1News.

За її словами, дії забудовників можуть призвести до пересихання всього острову.

Щоб захистити унікальну флору і фауну, потрібно ухвалити проекту рішення: «Про оголошення ландшафтного заказника місцевого значення «Труханів острів». «Острівне» питання мають розглянути на засіданні постійної комісії Київської міської ради з питань містобудування, архітектури та землекористування. Депутатський проект, одним із суб`єктів подання якого є Леся Пинзеник, спрямований на збереження цінних природних комплексів, представників флори і фауни.

 

Йдеться про 27 гектарів землі, куди входять острови Труханів і Міжмостний. Землекористувачами цієї території є два комунальні підприємства — «Плесо» і «Дарницьке лісопаркове господарство». Територія майбутнього ландшафтного заказника — 14 озер, листяний ліс, рідкісні види рослин і тварин, занесених до Червоної книги України та європейської Конвенції про охорону дикої флори і фауни.

Надання статусу природно-заповідного фонду — це своєрідний шлагбаум для захисту острівних земель від «нахалстройщиків» і «меліораторів».

Джерело: Вечірній Київ

Back to top button