Цікаве

“Жахлива помилка”: у Німеччині неонациста поховали в могилі єврея

Урну з прахом правоекстреміста, який заперечував Голокост, поховали у могилі музикознавця-єврея, який помер у 1934 році

Представник євангелічної церкви Німеччини визнав “жахливою помилкою” поховання на церковному цвинтарі у Штансдорфі поблизу Берліна праху неонациста у могилі, де був похований музикознавець єврейського походження.

Урну з прахом Генрі Г., який належав до кіл неонацистів і заперечував Голокост, поховали на найбільшому цвинтарі євангелічної церкви Німеччини у Штансдорфі 8 жовтня в могилі Макса Фрідлендера (Max Friedlaender) – єврея, померлого у 1934 році, – розповідає 1NEWS.

“Це жахлива помилка і шокуюча подія з огляду на нашу історію. Ми повинні негайно вжити заходів для виправлення ситуації”, – заявив єпископ євангелічної церкви Берліна і Бранденбурга Крістіан Штебляйн (Christian Stäblein).

Уповноважений Берліна з питань антисемітизму Замуель Зальцборн (Samuel Salzborn) повідомив, що звернувся до правоохоронців із заявою про вчинення злочину – порушення спокою померлих і зневагу до їхньої пам’яті.

Інцидент стався через традиційну у ФРН практику, коли могили звільняються і стають місцем для нових поховань, якщо їх оренду не продовжено. Для місць поховання урн з прахом такий строк за звичай становить 10-20 років, для могил, де поховані тіла, – 20-30 років.

Після сплину відповідного строку останки Фрідлендера кремували, але надгробок на його могилі залишився, оскільки він був внесений до списку пам’яток.

Як повідомляють місцеві ЗМІ, на церемонії поховання Генрі Г. були присутні кілька десятків неонацистів.

Джерело: Німецька хвиля

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button