УкраїнаЦікаве

Земельна афера на Згурівщині: як росіянин намагався захопити 70 га у ветеранів АТО

Учора, 21 червня, Апеляційний суд Київської області розглядав справу захоплення 70 га землі у АТОвців Згурівщини, які на 49 років отримав уродженець Росії, а нині житель Черкаської області Євген Вишняков. Правда нібито восторжествувала: землю було повернуто її реальним власникам. Утім, є серйозна підозра, що Вишняков є лише частиною великої земельної афери, які відбувається не лише на Київщині, але й в інших регіонах України. Розповідає 1News з посиланням на Моя Київщина.

dbb0a5fc777e3f5b3adfca02c8da3a7d

На земельному скандалі на Згурівщині, який тягнеться вже три роки, в решті-решт поставлено крапку. Все почалося у 2014 році, коли Згурівська сільрада вирішила зарезервувати вищезгадані70 гадля військовослужбовців, які воюють в АТО, та їх сімей. Землі було розбито на 403 ділянки по 15 соток. Однак скоро виявилося, що Головне управління Держземагентства в Київській області вирішило передати цю землю в оренду для фермерського господарства Євгену Вишнякову. За інформацією відділу Держземагенства у Згурівському районі 11.06.2015р. з громадянином Вишняковим Є.В. укладено договори оренди на вищевказані земельні ділянки. При цьому договори підписано з грубими порушеннями – без затвердженої техдокументації з нормативно-грошової оцінки земельних ділянок.

Суд першої інстанції став на бік воїнів, держави та громади – скасувавши незаконні накази облзему та договори пожиттєвої оренди стратегічної згурівської землі. Але “фермер” із Черкащини та його адвокати й місцеві представники думають інакше, тому продали на апеляцію. Власне, не для того, щоб перемогти, а для того, щоб затягнути час і обробляти землю далі.

Утім, апеляційний суд підтвердив рішення першої інстанції, віддавши землю громаді. За словами депутата Київської облради від «Свободи» Євгена Чубука, було, по суті, ліквідовано цілу рейдерську схему. “По суті, 49 років – це пожиттєва оренда, тобто якби не рішення суду, АТОвці цю землю не побачили б. Ми відразу включилися в роботу, подали запити на Держсільгоспінспекцію. Вона перевірила законність надання в оренду цих земельних ділянок і встановила грубі порушення законодавства. На нашу думку всі документи оформлені на підставну особу, тому що цієї людини ніхто не бачив, обробляє землю місцевий підприємець. Це схоже на новий вид рейдерства», – зазначив він.

Хто ж такий Євген Вишняков?

Вишняков Євген Вікторович є уродженцем Росії (м.Майкоп, Краснодарський край), живе у Черкаській області. Євген Вишняков не вперше стає фігурантом земельних скандалів. У 2015 році в інтерв’ю телеканалу ICTV голова Драбівської райради Черкаської області Володимир Дзега повідомив, що громадянин Вишняков є підставною особою, якій за аналогічними схемами для фермерського господарства передаються сотні гектарів землі на Черкащині.

Варто зазначити, що у держреєстрах Вишняков фігурує щонайменше у двох агро-компаніях – «Вишенька Плюс» та “Ювіто-агро”. Як раз в останній разом з ним працює дуже цікавий компаньйон – Юрій Васильков, уродженець Броварів, який з 2006 по 2010 рік був депутатом райради. Васильков протягом тривалого часу очолював структури, пов’язані з земельними кадастрами. Причому, у 2013 році він, попрацювавши на Київщині, встиг опинитися в Чернігівській та Черкаській областях, після чого став головним спеціалістом відділу забезпечення заходів по боротьбі з корупцією Управління запобігання та протидії корупції Держземагентства України. Де пропрацював до 2015 року, звідки звільнився за згодою сторін. Подейкують, що Васильков пов’язаний з одіозним нардепом Геннадієм Бобовим, який має величезний аграрний бізнес на Черкащині, і якого в ЗМІ згадують в контексті вбивства у 2014 року журналіста-розслідувача Василя Сергієнка в Корсунь-Шевченківському.

Ще один співвласник даної фірми – Віталій Оксентюк – на місцевих виборах 2015 року балотувався до Черкаської облради від Радикальної партії, але не пройшов..

Якщо ж говорити про компанію «Вишенька Плюс», то й тут Вишняков зібрав (або йому зібрали) низку цікавих людей з Київщини, Черкащини та Рівненщини, пов’язаних саме з аграрним бізнесом. Знайшлося місце для колишнього голови Управління держземагентства у броварському райони Київської області Максима Осаволюка, а також працівниці ПАТ «Укрзалізниця» з Рівненської області Інни Чумбарської.

Усе це нагадує мережову рейдерську схему. Значна кількість людей з різних регіонів свідчить про розгалуженість діяльності Вишнякова і компанії. Й дуже добре, що громада Згурівщини продемонструвала свою незламність і все ж таки захистила свою землю від аферистів.

Останні новини

Back to top button