Інфо поліціїУкраїнаЦікаве

Затримано злочинне угруповання, яке діяло під керівництвом екс-регіоналів (фото)

Фахівці карного розшуку Нацполіціі затримали злочинну групу, яка здійснила низку резонанних злочинів на території України та за її межами. Про це у себе на сторінці у Facebook заявив очільник міністерства внутрішніх справ Арсен Аваков, інформує 1News.

За даними міністра, доведено участь цієї групи в дев’яти злочинах, скоєних у 2016-2017 роках і спрямованих на розпалювання ксенофобії, релігійної нетерпимості і міжнародних конфліктів.

«1. У місті Чернівці, де в ніч на 11.19.2016 була сплюндрована Центральна єврейська синагога, на головний фасад якої була нанесена антисемітська напис.
2. У місті Умань, де 21.12.2016 зловмисники проникли на могилу рабі Нахмана і кинули голову свині з вирізаною свастикою.
3. В місті Київ, де 08/06/2017 зловмисники кинули гранату в посольстві США.
4. У місті Львів, де 30/06/2017 зловмисники спробували підпалити синагогу.
5. У місті Луцьк, де 10/07/2017 зловмисники кинули вибуховий пристрій в консульстві Польщі.
6. У Києві, 08.24.2017 де в День Незалежності була кинута граната на вулиці Грушевського і були поранені рідні героя України Валерія Чібінеева.
7. У Києві, на вул. Курбаса де в той же день гранатами був підірваний пам’ятник учасникам бойових дій.
8. У місті Умань, 09.21.2017 де була кинута граната, від якої постраждали громадяни держави Ізраїль.
9. Група була затримана при виконанні теракту з підриву пам’ятника угорцям на Верецькому перевалі в Закарпатській області».

За даними Авакова, злочинців було затримано біля кордону. Вилучено при затриманні – гранати РГД-5 спеціально підготовлене вибуховий пристрій з приєднаним газовим балоном для детонації і гранати РГД-5.

«Виконавці наведені злочинів, що входять в так званому ОПГЕ «Торпеда» давно знаходиться в зоні уваги правоохоронців і звинувачувався по ряду інших злочинів. Затримані виконавці та їх керівник – входять до групи впливу в минулому народних депутатів від Партії регіонів від Черкаської області – Володимира Олійника та Сергія Тулуба», – написав Аваков і додав, що слідство виявило ланцюжок контактів злочинців також із керівниками партії Опозиційного блок.

«Вони їхали підривати угорський пам’ятник на кордоні з Україною – виконувати чергове замовлення. Завдання було зробити терміново – останнім часом українсько-угорські відносини натягнулися. Теракт проти угорського пам’ятника на Верецькому перевалі в Закарпатській області мав підлити масла у вогонь», – зазначає Аваков.

Нагадаємо, Володимир Олійник – екс-депутат від Партії регіонів. Зараз перебуває у Москві, де разом із колишнім прем’єр-міністром Миколою Азаровим створив так званий “Комітет спасіння України”. Офіс Комітету знаходиться за адресою: Москва, Москва-Сіті, Вежа на набережній (С), 47-й поверх. Його фінансування пов’язують з іменем олігарха Сергія Курченка.

Tags

Останні новини

Back to top button
Close
Close