Цікаве

Замість «синьої руки» на Бесарабці з’явилась крижана рись (фото)

В Києві на бульварі Тараса Шевченка встановили крижану скульптуру рисі євразійської. Скульптуру поставили на місці, де минулого року стояв арт-об’єкт «Синя рука» румунського художника Богдана Раца.

Автори проекту зазначають, що встановили крижану скульптуру як нагадування про зникнення деяких видів тварин.

«В Україні залишилось всього 500 рисей. Вони живуть в Карпатах і трошки на Поліссі. «Моршинська» разом з фондом WWF (Всесвітній фонд природи – ред. 1News) запустили системну програму, щоб захистити цей рідкісний вид тварин. А ми зробили невеличку льодову інсталяцію, щоб нагадати, як швидко і непомітно можуть зникнути ті, хто прикрашає наш світ», – зазначила співзаснивниця PR-агенції «Gres&Todorchuk» Ярослава Гресь на своїй сторінці в Instagram.

В свою чергу директор департаменту культури КМДА Діана Попова на своїй сторінці у Facebook зазначила, що встановлення крижаної рисі – це неймовірна мистецька акція в найкращому місці. «Зникаюча скульптура Карпатської рисі символізує зникаючий вид тварин. Сподіваюсь, мистецтво знову стане на захист важливих загальнолюдських цінностей», – написала вона.

 

Нагадаємо, на місці, де зараз стоїть скульптура карпатської рисі, а раніше була «синя рука», до Революції гідності стояв пам’ятник Леніну. Повалення пам’ятника відбулося 8 грудня 2013 року.

Масово люди почали руйнувати пам’ятники «ідолу» Радянського Союзу після повідомлень про смерті активістів Майдану, що загинули під час силових протистоянь у Києві.

Саме з повалення пам’ятника Леніну на Бесарабській площі розпочався так званий «ленінопад», який пройшов по свій Україні.

Tags

Останні новини

Back to top button
Close
Close