Цікаве

За два чеки в ресторані – штраф: ФОПам доведеться переходити на касові апарати

10 вересня Верховна Рада проголосувала за пакет законів про використання касових апаратів (РРО) в торгівлі. Їх норми, зокрема, передбачають, що на касові апарати повинні переходити все інтернет-магазини, а для фізосіб-підприємців  (ФОП) у сфері торгівлі з оборотом до 1 млн на рік встановлюється перехідний період до 2021 року.

Юристи роз’яснили, кому доведеться з 2021 року в обов’язковому порядку купувати касові апарати, пише «AIN.UA».

Зараз касові апарати зобов’язані використовувати ФОП на єдиному податку 2-4 груп в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг з доходом більше 1 млн на рік.

З 2021 року обмежень за розміром доходу більше не буде

«З 1 січня 2021 всі ФОП на єдиному податку 2-4 групи будуть зобов’язані використовувати РРО або ПРРО незалежно від доходу. Для дев’яти категорій ФОП ці правила почнуть працювати вже з дати вступу в силу закону (через 6 місяців після дати його публікації)», – зазначають юристи.

Кого торкнеться?

Ці правила, як і раніше, будуть стосуватися суб’єктів господарювання в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, які розраховуються в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням електронних платіжних засобів, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (надання послуг).

Юрист також уточняє, що мається на увазі в формулюванні проекту закону про «всі ФОП 2-4 групи незалежно від обраного виду діяльності»:

«Жоден з проектів не вносить змін в преамбулу і статті 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг». Формулювання «незалежно від обраного виду діяльності» в п. 53 Перехідних положень НК України, в редакції Проекту №1073, який встановлює пільговий період для деяких категорій ФОП, існувала завжди в п. 296.10 ст. 296 ПК України. Фактично пункт 53 Перехідних положень, в редакції Проекту № 1073, дублює чинний абзац 3 п. 296.10 ст. 296 НК України (в проекті він виключений) і доповнює його обмеженнями по терміну (з 01 січня по 31 грудня 2020 року), а також винятками за видами діяльності. Таким чином, всіі ФОП, які розраховуються в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням електронних платіжних засобів, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов’язані з 2021 роки використати РРО та ПРРО, незалежно від розміру їх доходів», – говориться в коментарі.

Юристи зазначають, що ці правила не торкнуться:

  • ФОП на єдиному податку 1 групи;
  • суб’єктів господарювання, які розраховуються в безготівковій формі шляхом перерахування грошових коштів з рахунку платника на рахунок одержувача, без використання електронних платіжних засобів, платіжних чеків, жетонів тощо;
  • суб’єктів господарювання, чия діяльність не підпадає під Класифікатор ДФС (переважно, це виробники);
  • суб’єктів господарювання, чия діяльність підпадає під дії винятків, передбачених ст. 9 Закону.

«Якщо ви ФОП в IT або, наприклад, дизайнер – це вас не торкнеться», – додають юристи.

Глава парламентського комітету з фінансів і податків Данило Гетьманцев в недавньому інтерв’ю «НВ» наводив приклади тіньової діяльності, яку хочуть припинити, вносячи зміни в податкові закони: «… Це і фальшивий чек, роздрукований ухильником, це і продаж товару в чорну, це два чеки, які вам приносять в ресторані, і чек від ФОП в величезному магазині на Хрещатику».

Проекти про використання РРО в сфері торгівлі стосуються введення так званих «програмних РРО», а також програми «кешбек» для користувачів, які помітять порушення з боку магазину при видачі чеків, а також штрафів за порушення в цій галузі.

Раніше вже повідомлялось, що у пакеті законопроектів, які розглядались депутатами 11 вересня,  також передбачено підвищення штрафів для підприємців, які порушують норми про РРО. Наприклад, за першу помилку (продаж товару без проведення розрахункової операції або з проведенням на неповну суму) підприємець повинен буде заплатити 150% від вартості товару, за повторну – 250%, але не менше 100 мінімумів (1700 грн) за кожне встановлене порушення. Зараз за перше правопорушення в цій сфері діє санкція в 1 грн.

Нагадаємо, під час передвиборчої кампанії Володимир Зеленський записав відео, в якому він говорив про діяльність ФОПів. За його незрозумілий спіч тоді соцмережі порівняли його з героєм «За двома зайцями» Голохвастовим.

Фразою Зеленського, яку найбільше використовували для мемів у мережі, була: «Вся эта IT-история тут, потому что ФОПи для того, чтобы шесть процентов».

Користувач YouTube із ніком Jack Sparrow навіть наклав на відео Зеленського голос Голохвастова.

Tags
загрузка...

Related Articles

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button
Close