З днем сміху: 10 найвідоміших розіграшів, які увійшли в історію
У багатьох країнах світу 1 квітня відзначають День сміху – улюблене свято дітей та дорослих. У цей день прийнято розігрувати рідних, близьких, друзів, колег і знайомих. До речі, від першоквітневих жартів не відмовляються й ЗМІ – будьте уважні, адже сьогодні від телебачення, радіо та преси можна очікувати всього що завгодно, попереджає 1News.
1News пропонує вам згадати 10 найвідоміших жартів, на які клюнуло людство 1 квітня.
Руйнування Капітолія
Журналісти газети The Capital Times, що виходила в американському Медісоні, штат Вісконсин, у 1933 році опублікували фотографію зруйнованого Капітолія. Підпис свідчив, що будівля була пошкоджена загадковими вибухами, причина – “велика кількість газів від бурхливих обговорень у Сенаті”.
Ремарку дрібними буквами, що це першоквітневий жарт, багато читачів не помітило.
Урожай спагеті
1 квітня 1957 року на BBC вийшов сюжет, в якому розповідалося про урожай спагеті у Швейцарії. Журналісти повідомили, що небувалий урожай вдалося отримати завдяки теплій зимі та знищенню жуків-довгоносиків. Багато глядачів повірило в цю інформацію. Вони навіть почали телефонувати на BBC з запитаннями, як виростити своє дерево.
Активний вулкан
50-річний житель Аляски на ім’я Олівер Бікар дуже оригінально розіграв мешканців міста Сітка. Вранці 1 квітня 1974 року він підпалив купу старих покришок на вершині вулкана Еджком, що “спить” з XIX століття. Люди у паніці почали збирати речі й готуватися до евакуації, але потім пілоти берегової охорони підлетіли до вулкана й з’ясували, що це не виверження.
100-хвилинна година
1 квітня 1975 року головні австралійські телеканали повідомили про введення нової системи обчислення часу: хвилина нібито матиме не 60, а 100 секунд, а година – не 60, а 100 хвилин. Глядачі були шоковані.
Райська країна
Британське видання The Guardian у 1977 році опублікувало вкладку із семи сторінок, де розповідалося про маленьку республіку San Serriffe (насправді вигадану). Країну описували як райську: із чудовими пейзажами, привітними жителями.
Читачі масово телефонували в редакцію, намагаючись дізнатися, як дістатися San Serriffe і скільки коштує відпочити.
Електронний Біг-Бен
1 квітня 1980 року BBC повідомили, що знаменитий годинник Біг-Бен стане електронним. Ця новина обурила слухачів.
Браковані бюстгальтери
1 квітня 1982 року в газеті Daily Mail опублікували повідомлення про продаж 10 тисяч бракованих бюстгальтерів, що можуть створювати перешкоди для теле- і радіостанцій.
Демонтаж Ейфелевої вежі
Французька газета Le Parisien в 1986 році заявила про демонтаж Ейфелевої вежі. Визначну споруду нібито мали перевезти, а на її місці побудувати стадіон для Олімпіади. Багато парижани у цей розіграш повірили.
Час за Гіннессом
Авторитетне видання The Financial Times напередодні 1 квітня 1998 року надрукувало новину про те, що пивоварня Guinness стала спонсором Королівської обсерваторії у Гринвічі й завдяки цьому на цілий рік “час за Гринвічем” буде перейменовано на “час за Гіннессом”. Звичайно, це був жарт!
Віагра для хом’яків
Видання The Independent 2000 року опублікувало інформацію про створення “Віагри” для сором’язливих хом’ячків та інших гризунів. Дослідники з Флориди начебто вирішили допомогти домашнім улюбленцям, які страждали від сексуальної неповноцінності.
Джерело: Сьогодні