Цікаве

З чого почати саморозвиток*

Якщо ви незадоволені існуючим станом речей, хотіли б змінити своє життя, бути його господарем, а не плисти за течією, єдино вірний шлях – почати працювати над собою.

Думаєте, щоб прийти до успіху, потрібно відвідувати дорогі курси, отримати докторський ступінь або народитися в сім’ї мільйонера? Насправді, знадобляться лише бажання, наполегливість і правильно підібрана література. Багато корисних матеріалів можна знайти тут.

Вибір напрямку

Для початку необхідно визначити вектор розвитку. До чого ви прагнете в першу чергу? Інтереси можуть перебувати в області:

 • кар’єри;
 • фінансів;
 • особистих відносин;
 • соціальних зв’язків;
 • оздоровлення;
 • фізичного розвитку.

При розстановці пріоритетів згадайте свої ключові життєві цінності. Уявіть себе в старості. Чи зможете ви пишатися тим, що:

 • весело прожили свої роки, завели багато друзів;
 • накопичили стан для спадкоємців;
 • займалися улюбленою справою, хоча іноді і сиділи на мілині?

Від намічених завдань залежить вибір особистісних якостей і здібностей, які треба розвивати. Не розпиляйтеся, виділіть найнеобхідніше. Так, для здобуття фінансової незалежності важливіше вміти економити, ніж знати іноземні мови.

Якщо ви хочете освоїти новий вид діяльності, складіть список професійних навичок і властивостей характеру в порядку убування їх значущості. Навпроти кожного пункту напишіть існуючі перешкоди:

 • опанувати ораторським мистецтвом – погана дикція;
 • стати товариською людиною – природна сором’язливість;
 • навчитися відстоювати свою думку – невпевненість в собі.

На кого орієнтуватися

Провідником у світ самовдосконалення стануть книги. З творів на сторінці https://bookssecondlife.com.ua/category/samorazvitie/ ви дізнаєтеся закони лідерства видатного політика Вінстона Черчилля, правила успіху Джек Кенфілд, чиє ім’я занесено в книгу рекордів Гіннеса, рекомендації нейробіолога Дейла Бредесена як зберегти свіжість розуму. Читання допоможе утримати мотивацію і намітити найближчі кроки по розкриттю внутрішнього потенціалу.

Прагнення до саморозвитку властиво тим, хто хоче йти вперед. Історії людей, які змогли свідомо вибудувати свою життєву стратегію, служать надихаючими прикладами для інших. Не просто читайте, а робіть позначки, виписуйте цитати і складайте зауваження щодо застосування до своєї ситуації.

Складання плану

Досягти мета легше, якщо скласти реалістичний покроковий план. Для кожної дії пропишіть спосіб реалізації та термін виконання. Практичні результати після закінчення чергового етапу додадуть впевненості в своїх силах.

Доведеться навчитися ефективно управляти своїм часом, планувати день, розділяючи справи за ступенем терміновості і важливості. У цьому допоможе ведення журналу. Не забудьте про перервах і зміні обстановки, інакше можна швидко видихнути.

Виконання поставленого завдання дарує внутрішній спокій і відчуття задоволеності. Але не можна, щоб вони стали причиною зупинки в саморозвитку, адже це має бути безперервний процес.

*на правах реклами

Back to top button