Цікаве

Європу чекає друга хвиля пандемії: що кажуть експерти

Крім нової хвилі коронавірусу в цьому році, Європі загрожує епідемія туберкульозу. Про це заявила представниця Всесвітньої організації охорони здоров’я Меліта Вуйнович у Росії, передає 1News.

“Ми дуже боїмося, що до кінця року побачимо зростання числа хворих і нову епідемію туберкульозу, якій треба запобігти. Це дуже важливо для нас”, – сказала Вуйнович.

Щоб запобігти епідемії, європейські країни, за її словами, повинні реагувати на цей виклик, причому не тільки на рівні системи охорони здоров’я, а й на політичному рівні.

Як зазначила представниця ВООЗ, в Європі за перші шість місяців цього року виявлено менше випадків захворювання на туберкульоз, ніж за аналогічний період минулого року, проте це не означає, що хворих стало менше, оскільки система діагностики була паралізована пандемією COVID-19. Якщо не вдасться виявити туберкульоз у 15% хворих, то згодом приріст хворих може досягти 30%.

“Ситуація дуже тривожна, про це треба говорити всім”, – резюмувала Вуйнович.

Нагадаємо, президент Володимир Зеленський закликав українців робити вакцинацію від кору і туберкульозу, оскільки вони є не менш небезпечними хворобами, ніж коронавірус.

Згідно з останніми даними Університету Гопкінса, у світі підтверджено 29 593 883 випадки зараження коронавірусом, померла 935 591 людина.

Джерело: ТАСС

Tags

Останні новини

Back to top button
Close
Close