Цікаве

ЄС запустив масштабну програму боротьби з корупцією в Україні

Європейський союз запустив в Україні масштабну антикорупційну ініціативу із загальним бюджетом у 15,84 млн євро.

sm-59303055eb541-1

Про це з посиланням на комісара ЄС з питань європейської політики сусідства і розширення Йоханнеса Хана, – повідомляє 1News з посиланням  на day.kyiv.ua

“Я радий, що сьогодні ми починаємо саму масштабну ініціативу з протидії корупції… ЄС хоче допомагати Україні і очікує від України відповідних дій”, – заявив він.

За словами Хана, метою цієї програми є посилення спроможності новостворених українських антикорупційних інституцій, а також зміцнення зовнішнього контролю за процесом реформ з боку Верховної Ради, громадянського суспільства та ЗМІ.

Як зазначається, ініціатива ЄС розрахована на три роки і складається з трьох елементів.

Так, перший з них передбачає посилення антикорупційних органів у веденні розслідувань, здійснення кримінальних переслідувань, а також покарання випадків корупції.

Другий елемент – це створення консультаційної ради міжнародних експертів, яка буде сприяти зміцненню можливостей комітету Верховної Ради з питань запобігання і протидії корупції ретельно дослідити законодавство в даній сфері і стежити за впровадженням реформи.

Третій компонент буде сприяти залученню громадянського суспільства та ЗМІ в антикорупційну діяльність, особливо в регіонах, шляхом надання грантів.

Tags
загрузка...

Схожі статті

Close