Цікаве

Яким буде курс гривні до долара до кінця року

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль вважає, що до кінця року курс валют коливатиметься в районі 27-28 грн/долар і не вийде за межі 29 гривень. Про це він заявив в інтерв’ю «Укрінформу».

«На сьогодні, як бачимо, ситуація розвивається за помірно стабільним сценарієм. На мою суб’єктивну думку, курс коливатиметься в районі 27-28 грн/долар і навряд чи вийде за межі 29 гривень до кінця цього року», – зазначив Шмигаль.

Він запевнив, що розуміє стурбованість інвесторів і бізнесу з приводу очікувань можливого росту курсу долара у найближчі чотири місяці, але нагадав, що бюджет переглядався у квітні-травні, коли очікувався значно гірший вплив світової економічної та фінансової кризи на Україну.

За його словами, тоді “перестрахувалися” й заклали більші курсові та інфляційні показники в бюджет.

«Очевидно, що макропрогноз виявиться для когось кращим, для когось, можливо, гіршим. Але у будь-якому випадку ситуація є нормальною. Курс регулюється виключно ринком, і те, що ринок сьогодні оцінює його на рівні 27 гривень за долар, є абсолютно прийнятним», – зауважив Шмигаль.

В той же час представники інвестиційних компаній допускають девальвацію гривні до 28-29 за долар на кінець року, пише «Економічна правда».

«У своєму червневому прогнозі ми закладали плавне ослаблення курсу з осені до 28-29 грн за дол. Як видно з останніх днів, гривня рухається до цього діапазону швидше», – говорив голова департаменту макроекономічних досліджень групи ICU Сергій Ніколайчук на початку серпня. – Зупиниться гривня на цих позиціях чи девальвація буде більш глибокою – залежить від дій нового керівництва НБУ.

«Девальваційний тиск традиційно посилюється восени. Ми очікуємо, що обмінний курс буде слабшати і до кінця 2020 року досягне 28,5 грн за дол. Наш прогноз виходить з того, що потік негативних новин, які впливають на ситуацію на валютному ринку, посилюватися не буде», – вважають аналітики Concorde Capital.

У Dragon Capital прогнозували, що до кінця 2020 року курс гривні ослабне до 28 за дол. Зараз там обіцяють переглянути прогноз у бік глибшої девальвації, «як тільки буде більше ясності, як виглядатиме політика НБУ».

Нагадаємо, за липень офіційний курс гривні до долара просів із 26,66 гривні за долар до 27,69.

Офіційний курс гривні до євро послаб майже на 2,69 гривні: 1 липня курс становив 29,86 грн, а вже 29-го – 32,45 грн.

Додамо, що деякі експерти вважали, що зміна керівника Національного банку України, яка відбулась у липні 2020 року, повинна неодмінно привести до підвищення курсу долара до гривні. Так вважали і деякі «Слуги народу».

Так, у матеріалі від 9 липня 1News писало, що депутати від пропрезидентської фракції «Слуга народу» жваво обговорювали зміни керівництва НБУ та не приховували побоювання, що курс може підскочити до 30 гривень за долар.

Зокрема про це депутатка Роксолана Підласа питала в лідера фракції Давида Арахамії: «Скільки ми хочемо інфляцію? Просто щоб знати, до чого готуватися».

На це відповідає інший депутат: «Курс на днях 30 буде, легко. Буде тоді більша інфляція».

Back to top button