Цікаве

Які шанси на виживання людства: відповідь вчених

Катастрофа неминуча – людська цивілізація може зникнути з лиця Землі протягом декількох десятиліть. Фізики з інституту Алана Тьюринга і Університету Тарапака вважають, що існує величезна ймовірність того, що це станеться найближчими роками, і оцінили ризик в 90%. Про це повідомляє 1News.

Майбутнє у людства дуже сумне

Якщо людство кардинально не змінить курс, то, на думку дослідників, кінець цивілізації неминучий. Вирубка лісів і спустошення природних ресурсів планети можуть означати кінець 10 тисяч років цивілізації за кілька десятиліть. При цьому дослідники відзначають, що наразі людський рід має лише 10-відсотковий шанс на виживання – і це “найоптимістичніший сценарій”.

Згідно з дослідженнями, опублікованими в Scientific Reports, вирубка лісів заподіє незворотної шкоди нашій планеті протягом наступних 200 років. Але кінець цивілізації настане набагато раніше, ніж прогнозують фахівці – за якісь 40-60 років.

До того, як людство домінувало на планеті, Земля була покрита 60 мільйонами квадратних кілометрів лісів. Згідно з дослідженням, після вирубки зараз налічується менше 40 мільйонів квадратних кілометрів лісів. Ліси та дерева грають величезну роль в контролі екосистеми Землі, і чим менше дерев, тим менше виробництва життєво важливого кисню. Не кажучи вже про спустошення в нижній частині харчового ланцюга – і те, і інше допомагає підтримувати життя людства.

“Прогресуюча деградація навколишнього середовища через вирубку лісів необоротно вплине на життя людей. Отже, вимирання роду Homo Sapiens почнеться набагато раніше, ніж передбачалося. За статистичними розрахунками, шанси на виживання людства при поточному рівні споживання ресурсів становить менше 10% при найоптимістичнішому сценарії”, – резюмують вчені.

Вчені називають поточний історичний момент часу “точкою неповернення”. Тому що, якщо темпи вирубки лісів і непомірне споживання природних ресурсів не зміняться в найближчі кілька десятиліть, людський рід не зможе вижити, і станеться неминучий колапс або навіть вимирання всієї цивілізації.

Джерело: Nature

Back to top button