Цікаве

Як зрозуміти, що вами маніпулюють: 3 ознаки психологічної “атаки”

Розпізнати маніпулятора не просто, адже він майстерно маскується під доброзичливця, подругу, маму. Маніпулятори дуже милі, чарівні, надають дрібні послуги, при цьому переконуючи, що пожертвували мало не життям і всім станом. У відповідь маніпулятор виставляє непомірний рахунок за свої “зусилля” або просто за те, що “я ж твоя подруга, чоловік, мама”. Як їх розпізнати, знає психолог Олександр Шахов, розповідає 1News.

Три ознаки, за якими можна визначити вплив маніпулятора:

1. Ні разом, ні нарізно

Якщо спілкування і стосунки з людиною приносять вам біль, але через психологічні причини ви не можете вибрати дистанцію (“він не відпускає”, “не можу йому зробити боляче”, “відчуваю страх, якщо піду”), це перший тривожний дзвінок. Коли боляче, нормально уникати болю.

Це ознака емоційної залежності Жертви від Маніпулятора і розрив буде майже нестерпний. Разом бути боляче, але думка піти лякає ще більше.

2. Центр всесвіту

Думки про ситуацію з цією людиною, про ці стосунки займають більшу частину ваших дум. Ви постійно прокручує і прокручуєте ситуації з минулого: діалоги, вчинки, рішення, в марних спробах знайти вихід, але ніяк не можете це зробити – так все заплутано і думки ніяк не можуть намацати твердий грунт. І вас накриває відчуття безвиході і відчаю.

3. Втрата себе

Ви відчуваєте, як стрімко втрачаєте контакт з собою, вже не розуміючи, що відбувається. Ваша самооцінка стрімко падає, а в душі повна плутанина, карнавал негативних емоцій: вина, тривога, любов, злість, страх, відчай, надія. Все нестабільно і в цьому вихорі емоцій ви зовсім не бачите ні себе, ні партнера, ні майбутнє, ні навіть сьогодення. Яд маніпулятора дезорієнтує. “Я не можу зрозуміти…” – найчастіша фраза, яку можна почути від Жертв.

Джерело: психолог Олександр Шаховна своїй сторінці в Instagram

Back to top button