Цікаве

Як зробити добрива з продуктів, які є в кожному домі: корисні поради

Щоб підживити рослини на ділянці, можна застосовувати готові добрива. Але водночас у нас накопичується багато побутових відходів, які успішно замінять магазинну хімію. Як використовувати продукти, які є в кожному домі, для догляду за садом і городом, розповідає 1News.

Така вторинна переробка продукції, крім прямої вигоди, несе ще й непряму користь. Справі служить те, що зазвичай викидають у відро для сміття. Виходить екологічне і майже безвідходне виробництво.

ТОП-5 рецептів добрив із доступних продуктів: лайфхаки

  • Лайфхак 1. Як зробити добриво зі шкірки банана

Бананова шкірка містить калій, фосфор, кальцій та інші речовини, які корисні для рослин. Тож це дармове джерело поживних речовин і чудовий інгредієнт для виробництва органічного компосту. Шкірку банана наріжте соломкою і проваріть протягом 15 хвилин. Остудіть, а потім отриманим розчином поливайте рослини. Не страшно, якщо в ґрунт потрапить бананова шкірка. Особливо таке підживлення люблять квіти.

  • Лайфхак 2. Як зробити добриво з яблук

Зручний спосіб, як із користю застосувати відходи яблук після опрацювання великого врожаю, – це приготувати яблучний оцет спеціально для добрива. Так самі яблучка підуть на компоти та варення, а шкірку і серцевинки слід залити водою, додати цукру і витримати протягом 10-14 днів у теплому і темному місці, поки не перебродять. Потім все процідити і знову залишити бродити на два місяці. Не забудьте перевірити тип ґрунту у вашому саду. Оцтова кислота чудове добриво для рослин, коли слід підкислити ґрунт. Для приготування добрива додайте у воду яблучний оцет – 100 мл на 10 л води, і поливайте рослини не рідше ніж раз на місяць.

  • Лайфхак 3. Як зробити добриво з яєчної шкаралупи

Яєчна шкаралупа – абсолютно дешева і водночас дуже цінна натуральна сировина, яку можна застосовувати як добриво. Наприклад, на городі або для кімнатних квітів, які краще ростуть у нейтральному або лужному ґрунті. Вона містить кальцій і запобігає гниттю томатів, перцю або баклажанів. Шкаралупу можна використовувати саму або в поєднанні з іншими продуктами. Щоб приготувати добриво, подрібніть шкаралупу на порошок і перемішайте із землею під час садіння рослин. Також настоєм зі шкаралупи можна поливати рослини.

  • Лайфхак 4. Як зробити добриво з деревної золи

Якщо у вас на ділянці накопичуються непотрібні гілки і стовбури дерев, спаліть їх, і ви отримаєте цінне добриво. Деревна зола сприяє розвитку квітів і плодів багатьох рослин. У цьому натуральному інгредієнті міститься багато калію і фосфору, які збагачують і живлять ґрунт. А ще в золі є речовини, що відлякують мурах та інших шкідників. Для приготування добрива деревну золу заливають водою, а потім використовують розчин для поливання рослини. Також попіл можна насипати шаром у 2-3 см під стебла.

  • Лайфхак 5. Як зробити добриво із соди

Звичайнісінька харчова сода просто незамінна в побуті, у саду і на городі. Крім того що сода позбавляє від бур’янів і відлякує шкідників, це хороше натрієве підживлення рослин, зокрема помідорів, огірків, баклажанів, перцю, картоплі тощо. Додавання соди робить плоди солодшими. Оскільки розчин соди має слабку лужну реакцію, його застосування ефективне на кислих ґрунтах. Для поливу 1 ч. ложку соди розчиняють у 5 літрах теплої води.

Джерело: Сьогодні

Back to top button