Цікаве

Як знайти внутрішню мотивацію для тренувань: корисні поради

Примус в тренуваннях не приносить довгострокових результатів, стверджують професійні тренери. Щоб зробити фітнес частиною способу життя, важливо тренуватися з задоволенням, не мучити себе, а отримувати додатковий заряд для роботи і інших справ.

Як знайти особисту мотивацію для тренувань

Займатися спортом в задоволення дійсно можливо, коли тренування різноманітні, адаптовані під ваш рівень підготовки і потреби, а головне, відповідають на ваш особистий внутрішній запит: “Навіщо мені тренуватися?”. 1News разом з коучем і тренером мережі фітнес-студій hiitworks Мариною Синькевич розповідає, як знайти особисту мотивацію для тренувань, яка перетворить фітнес в корисну і приємну звичку.

Знайдіть своє “хочу” перш, ніж почати

Перед тим, як приступити до тренувань, потрібно задати собі питання: “Чого я хочу насправді?”. На жаль, сфера фітнесу все ще часто пов’язана з нав’язаними стандартами і чужими установками. Вважається, що потрібно тренуватися, щоб добре виглядати і відчувати себе здоровим. Таке прагнення прекрасно, коли воно дійсно слід зсередини, а не від подруг і соціуму. Якщо ж мотивація не ваша, то швидше за все, ви швидко закинути заняття.

Потрібно шукати своє. Можливо, ви хочете отримати рівну поставу, стати більш дисциплінованими або прагнете зарядитися енергією для запуску свого бізнесу.

Тренування дійсно допомагають вирішити багато питань і здійснити бажання, але головне – ці бажання відшукати і визначитися, як ви почнете свій шлях.

У цьому допоможуть кілька питань. Коуч рекомендує виділити час в тиші, взяти аркуш паперу і чесно письмово відповісти:

  • Чого я хочу насправді? А ще? Це точно моє бажання, а не нав’язане ззовні?
  • Що я можу зробити, щоб реалізувати своє бажання? Хто може допомогти мені в цьому? Які ресурси у мене є?
  • Де я перебуваю зараз? Скільки часу мені знадобиться, щоб прийти до мети з цієї точки? А що якщо врахувати страхи і непередбачені обставини? Скільки дійсно часу у мене є?
  • Що буде найкращим результатом для мене?
  • З чого я почну? Яким буде мій перший крок?

“Коли ви визначилися з першим кроком, важливо його зробити відразу. Нехай він буде максимально простим. Наприклад, подивитися всі найближчі фітнес-студії і записатися на пробну тренування “, – рекомендує експерт.

Як знайти особисту мотивацію для тренувань

Підключіть дофамін

Дофамін – так званий “гормон щастя”. Це справжній драйвер, який рухає нас зсередини і допомагає долати труднощі.

“Дофамін тісно пов’язаний з нашим чуттєвим сприйняттям: аудіальний, візуальними, густаторнимі і кинестетическими відчуттями. Саме він допомагає нам не просто бажати результатів, а й отримувати задоволення від процесу “, – пояснює Марина.

Запустити дофамін ще на початку шляху допоможе уяву. Для цього в деталях уявіть кайф від процесу, а не тільки від результату тренувань. Як ви виконуєте вправи, що бачите навколо, як звучить приємна музика, як тренер підбадьорює, і ви відчуваєте смак перемоги.

“Так від можливих страхів перед початком тренувань ви допоможете мозку переключитися в стан” все буде добре “і запустіть вироблення дофаміну”, – запевняє коуч.

Стати тим, у кого виходить

Мета, до якої ви будете рухатися, важливо розбити на маленькі кроки. Про цю техніку часто говорять, але не завжди пояснюють її важливість.

За словами експерта, вся річ у тім, що велика мета не просто може налякати. Вона може змусити вас відчути себе безпорадним і розчаруватися в собі.

Великі мрії і приклади спортсменів мотивують, але така мотивація триває зазвичай не довше кількох днів. По-справжньому мотивують тільки особисті результати.

Коли, наприклад, ви прагнете схуднути на 15 кілограмів, такий значний результат важко уявити і повірити в нього на початку шляху. Ви можете тренуватися і дотримуватися правильного харчування протягом місяця. Але цього терміну, звичайно, недостатньо для таких значних змін. Це може привести до відчуття себе невдахою і змусити опустити руки.

Як знайти особисту мотивацію для тренувань

“Замість фокуса на великої мети, сфокусуйтеся на процесі з задоволенням – на маленьких кроків. Покроково розпишіть свій шлях до великої мети і дійте “, – рекомендує Синькевич.

За її словами, мікроцелі досяжні в набагато коротші терміни, і вони дають нам відчуття того, що все виходить. Так знову відбувається вироблення дофаміну, який підстьобує продовжувати і добиватися більшого.

“Не мрійте про успіх, який настане невідомо коли, а просто станьте людиною, у якого виходить вже зараз. Поступово, але кожен день. І тоді ви не помітите, як отримаєте бажаний результат “, – підсумувала коуч.

Джерело: Сьогодні

Tags

Останні новини

Back to top button
Close
Close