Цікаве

Як зберегти здоров’я серця: 4 прості поради

Серцево-судинні захворювання є однією з основних причин смертності по всьому світу. Однак є способи знизити ризик розвитку таких захворювань.

Фахівці Клівлендської клініки (Cleveland Clinic) дали чотири простих поради, за допомогою яких можна зберегти здоров’я серця.

Правильна дієта

Відмінною дієтою для здоров’я серця є Середземноморська дієта, яка має на увазі обмеження простих вуглеводів і шкідливих жирів. Замість цього раціон необхідно включити:

  • фрукти;
  • овочі;
  • цільнозернові продукти;
  • корисні жири, наприклад, оливкова олія.

Регулярний спорт

Фахівці рекомендують щотижня займатися фізичними вправами середньої інтенсивності не менше 150 хвилин. Згодом можна буде додавати тренування з обтяженням, використовуючи легкі ваги або фітнес-стрічки.

Крім того, регулярний спорт допомагає тримати в нормі індекс маси тіла (ІМТ). Якщо цей показник вище 30, він підвищує ризик розвитку серцево-судинних захворювань. Надмірна вага також може збільшити навантаження на серце, привести до пошкодження кровоносних судин і інших захворювань.

Відмова від куріння

Куріння є однією з основних причин атеросклерозу. Також ця шкідлива звичка може збільшити ризик серцевого нападу. Тому від куріння рекомендується відмовитися.

Регулярні медичні огляди

На ризик серцево-судинних захворювань впливають не тільки фактори способу життя. Свою роль тут відіграють генетика і старіння. Тому важливо регулярно проходити медичні огляди. Особливу увагу слід приділити кров’яному тиску, рівню холестерину і цукру в крові. Ці показники значно впливають на здоров’я серця.

Джерело storinka.com.ua

Back to top button