Цікаве

Як вижити в ізоляції на карантині: 4 поради від астронавта

Глобальна пандемія коронавірусу COVID -19 змусила багатьох відправитися додому на вимушений карантин практикувати соціальне дистанціювання. Природно, люди почали замислюватися про те, як в умовах домашньої ізоляції залишатися при здоровому розумі і досягти поставлених цілей. Щоб допомогти нам впоратися з виниклою проблемою, колишній астронавт Кріс Гедфілд поділився порадами про те, як він, перебуваючи на орбіті, виживав в умовах закритого простору в повній самоізоляції, передає 1News.

У Гедфілда величезний досвід. Він був командиром Міжнародної космічної станції і провів у космосі загалом 166 днів, займаючись науковою роботою і експериментами в умовах обмеженого простору при обмежених соціальних контактах.

“Я провів багато часу в самоізоляції на борту космічного корабля. Це надзвичайно небезпечне середовище та вкрай самотньо. І все ж ми знаходили способи продуктивно працювати далеко від нашого звичайного життя”, – розповідає Кріс Гедфілд.

Він запропонував чотири поради тим, хто зараз перебуває в самоізоляції:

  1. Оцініть реальні ризики . Гедфілд пояснює, що страх і паніка не допоможуть. Необхідні самовладання і критичне мислення. Люди повинні шукати надійні джерела, щоб дізнатися реальний рівень ризику, з яким вони особисто стикаються, виходячи з їх конкретної ситуації. Наразі визначте небезпеки, пов’язані з коронавірусом.
  2. Подивіться на свої обмеження . Крім необхідності дистанціюватися від інших і забезпечити безпеку особистої гігієни та захисту від зараження, враховуйте такі фактори, як фінансові ресурси, провіант і ваші зобов’язання.
  3. Поставте собі конкретну мету. Гедфілд запропонував людям вибрати місію або подумати про свої цілі і спробувати вирішити, чого вони сподіваються досягти і що вони хочуть зробити.
  4. Дійте! Коли ви знаєте, чого хочете досягти і наскільки ви обмежені, ви можете почати діяти: дбайте про членів сім’ї, самовдосконалюйтеся, вивчайте мови, читайте, займіться улюбленим хобі, завершіть давно занедбані справи, загалом, відволікайтеся на будь-яку іншу діяльність.

“У вас з’явився шанс зробити щось інше”, – резюмує Гедфілд.

Гедфілд також закликав тих, у кого є симптоми, або хто вступив в контакт з підтвердженим випадком коронавірусу, до негайної самоізоляції. Інші астронавти також закликали громадськість прислухатися до наукових авторитетів. Астронавт Скотт Келлі, відомий дослідженням програми NASA Twins Study, закликав людей слідувати порадам експертів і ставитися до проблеми коронавірусу серйозно.

Кріс підбив підсумки із закликом до людей: “Бережіть себе. Бережіть свою сім’ю. Подбайте про своїх друзів. Бережіть свій “космічний корабель” під назвою дім”.

Джерело: Chris Hadfield у YouTube

Останні новини

Back to top button