Цікаве

Як відрізнити отруйні гриби від їстівних: головні секрети

Гриби в дефіциті, а їх сезон зараз під загрозою зриву, скаржаться на Прикарпатті. Через спекотне літо і нестачу опадів, в лісах Івано-Франківська можна знайти лише поодинокі ділянки і то, це під силу тільки досвідченим грибникам. Як правильно збирати гриби і які є секрети вдалого збору – розповідає 1News.

Секрети вдалого збору грибів

Досвідчений грибник Іван Вороняк каже, що осінні гриби – вже останні в цьому році. Збирати наступний урожай можна буде вже в травні.

Головний секрет вдалого збору: де росте один боровик, там неодмінно буде ще. Але, щоб їх знайти, треба знати місця.

Гриби люблять місця, де росте молодняк, ялина. А ось в місцях, де розкинулася ожина, грибів майже немає. Якщо літо було посушливе, як в цьому році, то потрібно намагатися шукати вологі місця – там будуть і гриби.

Як відрізнити отруйні гриби від їстівних

Грибники закликають до обачності, адже в лісі чимало отруйних рослин. Найбільш небезпечна – бліда поганка, яку легко переплутати з популярним їстівним грибом.

Важливо знати, що білий гриб відрізняється характерною губчастою масою, яка знаходиться в середині гриба.

Жульєн з білих грибів

Крім того, не купуйте гриби, які продають біля траси, адже вони мають пористу структуру і швидко вбирають шкідливі речовини. Тому перед покупкою грибів добре розпитати, де саме їх збирали, адже знайдені вздовж траси боровики дуже небезпечні.

Сезон грибів в Карпатах тільки починається. Вже на цьому тижні, як проллються справжні осінні дощі, грибний видобуток буде набагато більшим.

Джерело: Сьогодні

Back to top button