Цікаве

Як “відключити” думки у відпустці: поради психолога

З кожним роком життя у великому місті стає швидшим, активнішим і насиченішим. Ми не помічаємо, як завдань і цілей стає більше, а ми залишаємося все тими ж людьми з обмеженим емоційним ресурсом. Така гонка призводить до емоційного виснаження навіть найстійкіших. Якщо ви скажете, що не були у відпустці більше двох років і добре почуваєтеся, то це обман або самообман, впевнена психолог Юлія Чемер. Вона розповіла, як відключитися від думок у відпустці, передає 1News.

Як відключитися від думок у відпустці і відпочити

“Людський організм працює як єдине ціле, і все взаємопов’язано. Так, він функціонує цілодобово, але наш мозок вимагає перезавантаження завжди. Нервова система, як жмут проводочків, які зношуються і можуть не подавати сигналів більше ніколи. Їх не можна замінити, але відновити можливо”, – каже психолог.

Як дізнатися, що час відпочивати

 • швидка стомлюваність протягом робочого дня, а може, і прокинулися вже втомленими.
 • недостатньо сну (лягаєте вчасно, але сон поганий, сняться кошмари)
 • скрегіт зубами уві сні (так, це не тільки симптом паразитів в шлунково-кишковому тракті)
 • часті головні болі і перепади настрою
 • дратівливість на звичайні життєві ситуації
 • бажання лежати і нічого не робити, а потім усвідомлювати, що витратили багато часу ні на що
 • порушення травлення і бажання прийому їжі (недоїдаю, переїдаю)
 • погіршується стан шкіри, можливі мішки під очима.

Не всі разом, але якщо у вас вже є хоч один пункт, то пора відпочивати, запевняє Юлія. Можливість тривалої відпустки є не у всіх, і це нормально, але про себе подбати потрібно.

Почнемо з ідеального варіанту: відпустка два тижні.

Що важливо зробити у відпустці, щоб відпочити

 1. Повністю змінити обстановку.
 2. Прибрати максимально засоби зв’язку (телефони, ноутбуки) і побільше гуляти.
 3. Перебудувати свій режим дня так, щоб він не був схожий на всі робочі дні (прокидатися рано чи пізно, змінити раціон харчування, внести фізичне навантаження, додати час тиші з собою).

“Відпустка 7 днів теж включає в себе всі попередні пункти, але інтенсивніше! Це як? Це ще більше часу без телефону, це якісний сон, хороша і легка їжа, постійні прогулянки і час вже починати практикувати медитацію”, – радить експерт.

Якщо ж на відпустку є тільки кілька днів, то тут вам на допомогу повна ізоляція від суспільства.

Беріть улюблених людей або на самоті і вирушайте за місто. Вимкніть всі засоби зв’язку і відновіть свій внутрішній світ. Поживіть без зовнішніх подразників. Спочатку це дуже складно і в голову залізуть 100500 думок, але потім відбудеться занурення в себе, і життя покаже себе з іншого боку.

Як відключитися від думок у відпустці і відпочити

Кілька порад тим, у кого немає часу на відпустку зовсім:

 1. Влаштовуйте собі відпочинок протягом дня (прогулянка в парку в обідню перерву, 15-20 хвилин заплющити очі і полежати в тиші, ранкова медитація).
 2. Перемикайте свої види діяльності так, щоб розподілити навантаження. Якщо з цим складно, то попередній пункт для вас.

“Бережіть себе і свою нервову систему. Мінімальне, що можете зробити для організму – робіть! Головне почати себе поважати і любити, а це не тільки ласощі у свята! Це відпустка, відпочинок, елементарні фізичні навантаження, турбота про себе і правильне харчування. Прості речі роблять нас щасливими”, – запевняє психолог.

Джерело: Сьогодні

Останні новини

Back to top button