Цікаве

Як уберегти обличчя від травм під час носіння маски: корисні поради

Свербіж, почервоніння і навіть рани – все це наслідки постійного перебування в медичній масці. Лікарі рекомендують міняти її кожні три-чотири години. Але якщо і це не допомагає – що робити? Розповідає лікар-дерматолог, передає 1News.

Обличчя Тетяни Гаврилюк постраждало від постійного перебування в медичній масці. Дівчина носить її по вісім годин на роботі в офісі, а також в транспорті та в магазині. Від цього з’явився висип – по контуру обличчя, і особливо на підборідді, а також почала свербіти шия.

“Маска – це мій щоденний атрибут. Вона натирає, від цього ніде не дінешся – носити треба, але висип на обличчі з’являється”, – говорить Тетяна. Вона намагалася і підсушити запалення, і навпаки – давала більше зволоження, але все було марним.

Від тривалого носіння масок, захисних екранів і окулярів з’являється не тільки висипка, але і шрами та рубці. Лікарка-дерматолог Наталія Подколозіна розповідає як позбутися від неприємних наслідків маскового режиму.

Перед надяганням маски – краще вмиватися. “Якщо у вас немає такої можливості – є серветки антисептичні без спирту (не плутайте з тими серветками, що ми витираємо руки). Якщо таких немає – потрібно взяти хлоргексидин і протерти зону, де ми носимо нашу маску”, – радить лікарка.

Після вмивання обов’язково нанести зволожувальний крем – в залежності від типу шкіри. За 2-3 години після зміни маски процедуру слід повторити. Якщо на обличчі макіяж – зменшити наслідки допоможуть серветки з ефектом, що матує. Якщо висипання вже з’явилися, лікарка-дерматолог радить включити в домашній догляд додаткові засоби.

“Коли у нас є вже пошкодження, туди вже потрапила флора, у нас є гнійничкові висипання – ми використовуємо компоненти в активній косметиці, що підсушують. Такі, як кислоти”, – говорить Наталія. Зазвичай це саліцилова кислота (не плутати з саліциловим спиртом).

На ніч не зайвим буде інтенсивне зволоження на основі гіалуронової кислоти. І не забувайте про догляд за губами.

Джерело: Сьогодні

Tags

Останні новини

Back to top button
Close
Close