Цікаве

Як соцмережі впливають на роботу мозку: відповідь експертів

Згідно з останніми дослідженнями, в онлайні людина проводить від семи годин в день. У той час, як на живе спілкування припадає менше двох годин. Віртуальний світ впливає на здатність мислення і планування майбутнього. До чого може привести часте занурення в світ онлайну – розповідає 1News.

Sms-повідомлення, коментарі в соцмережах або електронні листи. За останніми дослідженнями, кожні 12-15 хвилин в середньому, людина відволікається на телефон. І для того, щоб мозок повернувся в звичайну роботу, потрібно мінімум 23 хвилини.

Отже, ми відволікаємося частіше, ніж наш мозок встигає запустити робочу хвилю. Це небезпечно, перш за все для особистого розвитку, запевняє клінічний психолог Тетяна Сказкіна.

“Якщо ми прокрутити в перебігу дня від 80 до 100 сторінок в соціальних мережах, ми не можемо зберегти цю інформацію – вона просто не відкладається. І найголовніше, наша дефолт-система не працює, система, яка відповідає за мислення – воно у нас стереотипне, поверхневе”, – пояснила експерт.

Як соцмережі впливають на нашу самооцінку

Крім мислення, система відповідає за комунікацію з іншими людьми. Щорічно ці навички все більше втрачаються і домовлятися стає важче. Втім, лікар-психотерапевт Олексій Шевцов вважає, що прихильність до онлайн-життя не завжди негативна.

“Є ж кілька секунд реальному житті, поки людина не лізе в телефон. І вона думає: Боже мій, яка ж я нікчема. А потім вона лізе туди, дивиться красиві картинки в Instagram і думає: я хочу бути схожим на них. І начебто, як суїцидальні думки відступають”, – пояснив психотерапевт.

З появою смартфонів кількість живого спілкування скоротилася до двох годин.

Психологи попереджають: надмірне захоплення життям в онлайні наштовхує людей на пошук легкого успіху і нездатність визнавати поразку. Врятуватися можна, скоротивши час перебування у віртуальному світі. Для початку, наприклад, не перевіряти повідомлень по дорозі на роботу і перед сном.

Джерело: Сьогодні

Останні новини

Back to top button