Цікаве

Як правильно вибирати психолога: корисні поради

Психологи відзначають, що на тлі пандемії погіршується емоційний стан українців. Причому зараз рівень тривожності навіть більший, ніж у березні, коли Європу тільки накрила перша хвиля коронавірусу і в Україні оголосили повний локдаун. 30% громадян зараз оцінюють свій стан як напружений чи дуже напружений. І це на 7% більше, ніж півроку тому.

Тому українці все частіше почали звертатися за професійною допомогою до психологів. Але знайти хорошого фахівця — теж проблема. На що звернути увагу, щоб не потрапити на фахівця, у якого у самого проблеми з психікою — розповідає 1News.

Некваліфіковані псевдопсихологи: чим небезпечні їхні консультації

Експрес-курси психології. Отримай диплом за 8 онлайн-занять по півтори години і лікуй людей. В інтернеті схожих пропозицій – тисячі. За словами потерпілої від сумнівних психологічних консультацій Наталі, саме таку “освіту” отримав фахівець, до якого звернулася вона.

Жінка хотіла врятувати родину від сварок, а психолог почала переконувати її дитину, що мама погана.

“Вона говорила так, що це я не справляюся з ситуацією і що у мене проблеми. При дитині показала, що мама дуже невпевнена в собі”, — поділилася особистою історією Наталя.

Як правильно обрати психолога

 

А в іншої постраждалої від некваліфікованої психологічної допомоги Анастасії, під час консультації трапилася панічна атака.

Дівчина хотіла побороти тривожність і поганий настрій. Її посадили в крісло, одягли навушники, а на екрані показували чорно-біле гіпнотичне коло. Через кілька хвилин у дівчини прямо в кріслі сталася панічна атака.

Як не потрапити на псевдопсихолога: поради

Не соромтеся на прийомі запитати у фахівця про його освіту. Причому диплома про закінчення вищого навчального закладу недостатньо.

Психолог Оксана Сашенко пояснює, що державна освіта не дає практики. Ще мають бути сертифікати чи дипломи отриманої спеціалізації й інститути, які дають практичні заняття.

Також експерт радить остерігатися психологів, які використовують аромапалички. Бо лікування ароматами не має нічого спільного з психотерапією. Головне — враховуйте манеру ведення консультації. Професійний психолог не має радити і примушувати до чогось.

 

Як обрати свого психолога

“Психолог правильними запитаннями, правильними словами наштовхує людину на те, щоб вона сама прийняла правильне для себе рішення”, — говорить Оксана Сашенко.

У тому, що знайти “свого” психолога реально, переконалася кореспондент Наталя Тімуршина. До спеціаліста прийшла навесні, тому що не могла сама впоратися з панічним страхом хвороби на початку пандемії коронавірусу. Наталі допомогли за кілька сеансів.

За словами кореспондента, їй давали спеціальні вправи, з нею багато спілкувалися і в результаті вона відчула спокій, тривога почала відходити.

Джерело: Сьогодні

Останні новини

Back to top button