Цікаве

Як правильно прибирати вдома: поради алерголога

Прибирання будинку – здавалося б, звичайна буденна справа, але воно може завдати шкоди здоров’ю людини. А також речам, які ми щодня використовуємо в побуті.

Як проводити прибирання без шкоди для здоров'я

Як правильно прибирати будинок з користю для себе і близьких, і які буденні звички можуть завдати невідворотний удар людському організму, з’ясували в програмі “Ранок з Україною“, передає 1News.

Наприклад, мийний засіб, розпорошений на поверхні меблів, сприяє створенню тоненької плівки, непомітної для людського ока, яка як магніт для пилу і бруду – до неї все прилипає набагато швидше. А нанесення засобу на серветку зменшує концентрацію. Також такий спосіб вважається більш безпечним для людського організму.

“Дрібні частинки, які довго висять в повітрі – токсичні подразники, тому що це хімічні структури. Вони можуть подразнювати слизову носа, бронхів, очей “, – коментує лікарка-алерголог Олена Бачинська.

Пропилососити – не означає прибрати. Якщо у вас звичайний пилотяг і ви не прочищаєте мішок після кожного прибирання, то він стає збудником кліщів і інфекцій. І чим довше пилотяг стоїть з брудним мішком, тим більше небезпечних речовин в ньому заводиться.

“Коли через тиждень знову включити пилотяг, він потужним струменем видме з себе дрібні мікроскопічні частинки, які не можуть затримати фільтри. А потім вони тривалий час будуть висіти в повітрі, адже дуже дрібні та легкі, – розповідає лікарка. – Якщо в домі є алергіки, то слід віддавати перевагу вологому прибиранню. І краще вибрати пилотяг, який буде фільтрувати сміття через воду. Тобто ви пропилососили, вилили воду, і він стоїть чистий “.

Як проводити прибирання без шкоди для здоров'я

Застелити ліжко – це останнє, що потрібно зробити вранці. Адже після пробудження на ньому залишається бруд, який не бачить людське око. Треба трохи почекати, поки ліжко охолоне і провітрити кімнату. “З кожного з нас кожну годину відлущується 3-4 мільйони клітин епідермісу, – пояснює алерголог. – Це основне живильне середовище для домашніх пилових кліщів”.

Також не слід залишати мокрі махрові рушники у ванній кімнаті. Все тому, що вони стають сприятливим середовищем для поширення грибкових інфекцій. Тому такі рушники варто міняти кожні два дні. А для обличчя краще взагалі використовувати одноразові.

Ще одна порада – не тримати штори влітку постійно відкритими. В першу чергу це стосується людей, у яких кімнати на сонячній стороні. Якщо ви хочете, щоб меблі та підлога як можна довше не втрачали пристойний вигляд, варто закривати вікна шторами або жалюзі у світлий час доби. Через велику кількість ультрафіолетового випромінювання меблі та дерев’яна підлога можуть швидко втратити свій колір.

Back to top button