Цікаве

Як правильно мотивувати дитину: поради психолога

Багато людей думають про те, як мотивувати себе до активних дій – зайнятися самоосвітою, спортом, перейти на здорове харчування і шукають всюди наснаги. Тоді як батьки задаються питанням, як можна мотивувати свою дитину щось робити: застеляти ліжко, прибирати у своїй кімнаті, їсти або займатися спортом. Відповідь на це питання знає психолог Сабіна Ламанна, вона розповіла, як спонукати дитину до дії і чого краще не робити, передає 1News.

 

Види мотивації:

1. Негативна.

2. Позитивна (метод “батога і пряника”).

“Не варто використовувати негативну мотивацію. Навіть якщо здається, що вона дає швидкий результат, наприклад, якщо крикнути на дитину, то вона відразу послухається, а якщо “дати ременя, так вона шовковою стане”, вона завжди завдає психологічну травму дитині різної глибини. Чим більше ви використовуєте “батіг”, тим гірше будуть відносини з вашою дитиною в майбутньому”, – пояснила психолог.

Якщо батьки все-таки вирішили вдатися до негативної мотивації, то це повинно бути тільки обмеження, а не крик і тим більше не тілесне покарання.

При цьому вона пояснила, що означає обмеження: наприклад, ви домовилися, що підете в зоопарк, якщо дитина буде виконувати уроки без ниття. Якщо домовленість не дотримано – зоопарк скасовується.

Як мотивувати дітей будь-що робити

Психолог також зазначає, що в якості мотивації можна використовувати їжу – у дитини пропадає розуміння основної функції харчування. В майбутньому у неї можуть виникнути проблеми з харчовою поведінкою.

Не можна використовувати для мотивації і гроші: “Гроші – від цього відносини з батьками часто псуються. Дитина починає все вимірювати грошовою винагородою. Не поспішайте, діти встигнуть дізнатися про цю мотивацію, коли виростуть і підуть на роботу”, – пояснила Сабіна.

Як мотивувати дитину

Головний секрет будь-якої дитячої мотивації – це ігровий елемент, стверджує психолог.

Чудово працюють візуальні мотиватори, які можна зробити своїми руками. Наприклад, можна намалювати і роздрукувати планети і ракету, в ілюмінаторі якої потрібно наклеїти фотографію малюка. Ви вибираєте навичку або звичку, яку хотіли б виробити у дитини. За досягнення малюк летить від планети до планети. Долетівши до найдальшої, його чекає особливий приз-наприклад, похід в зоопарк.

Джерело: психолог Сабіна Ламанна у своєму Instagram

Tags

Останні новини

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button
Close