Як правильно купатися на Водохреще в Україні: дата, час і правила
Купатися в освяченій водоймі на Водохреще заведено після вечірньої служби 18 січня та вночі з 18 на 19 січня. Крім того, доступ до купелів відкрито зазвичай 19 січня весь день до опівночі.
Водночас служителі церкви наголошують, що купання в ополонці на Водохреще не є обов’язковим і аж ніяк не може очистити від гріхів. Докладніше про цю традицію – розповідає 1News.
Як правильно купатися на Водохреще
Звичай занурюватися у водойму на Водохреще став популярним наприкінці ХХ століття. За повір’ям, хрещенські купання сприяють загартуванню та оздоровленню, а також дарують сили на весь рік.
Відповідно до правил обряду, перед купанням треба обов’язково відвідати церковну службу. Купатися треба з чистими помислами, а жінки мають робити це у закритій, бажано новій сорочці, але не в купальнику.
Як не застудитися, купаючись на Водохреще: правила безпеки
Купатися на Хрещення потрібно недалеко від берега і під наглядом рятувальників, у спеціально обладнаній ополонці – йордані, яку вирубують у формі хреста.
У Національній службі здоров’я нагадали, що одноразове занурення в крижану воду не несе жодної користі, а новачкам воно загрожує спазмом чи переохолодженням.
Тому перед купанням важливо проконсультуватись з лікарем. Якщо немає протипоказань, можна готуватися до купання:
- загартовуватися: в цьому допоможуть холодний душ та повітряні ванни;
- підібрати для купання обладнану та безпечну ділянку водойми, звідки буде зручно вибиратися;
- підготувати неслизьке взуття та захистити від води голову;
- зробити зарядку, щоб розігріти тіло.
У МОЗ наголошують, що безпечний час перебування в крижаній воді – 3-5 секунд, а для людей, які роками загартовуються, – 1,5-2 хвилини. У воді необхідно активно рухатися, а після купання – ретельно витерти тіло сухим рушником, одягнутись та випити теплий напій, але не алкогольний.
Джерело: Обозреватель