Цікаве

Як правильно дезінфікувати одяг під час коронавіруса

Верхній одяг та взуття є одними з головних джерел зберігання вірусів і бактерій, які ми вносимо до себе додому. А як відомо, коронавірус на деяких поверхнях може зберігатися кілька діб. У програмі “Ранок з Україною” на телеканалі “Україна” експерти розповіли, як правильно зберігати і дезінфікувати верхній одяг та взуття після походу на вулицю, передає 1News.

Вірус COVID-19 зазвичай передається повітряно-крапельним шляхом. Однак він може жити на неживих предметах більше тижня, і ваші одяг і взуття не виняток. Отже, їх необхідно правильно дезінфікувати та обробляти після кожного виходу на вулицю.

Фахівці надали кілька порад, як правильно це зробити в домашніх умовах:

  1. Повернувшись додому, залиште ваш верхній одяг у коридорі;
  2. Перед дезінфекцією одягніть маску і рукавички. Використовуйте антисептик або 70% розчин спирту;
  3. Якщо ви хочете випрати одяг у пральній машині, виберіть режим з температурою води не менше 50 градусів і додатковим полосканням. Пальто і дитячі речі слід обробляти паром, для цього підійде праска;
  4. Взуття краще очистити поза домом за допомогою антисептика або розчину спирту. Приділяйте більше уваги підошві;
  5. Чисті і продезінфіковані речі зберігайте у кофрі або поліетиленовому мішку. Це стосується і брудних речей. Такі маніпуляції з одягом і взуттям треба робити кожного разу після повернення додому.
  6. І наостанок: не забудьте перед дезінфекцією або пранням уважно прочитати інструкцію догляду за речами, зазначену на бірці, щоб не завдати їм шкоди.

Дотримання таких простих правил допоможе вам знизити ризики інфікування та залишатися здоровими.

Tags

Останні новини

Back to top button
Close
Close