Як правильно будувати плани, щоб вони здійснювалися: корисні поради
Кожна людина хоче бути продуктивною і планує наступний день, тиждень місяць та рік. Однак іноді їх практично неможливо виконати. Щоб уникнути розчарування, потрібно дотримуватись деяких правил, рекомендує 1News.
Ми перерахували п’ять перевірених та ефективних кроків, за допомогою яких ви навчитеся не тільки будувати плани, але й доводити справу до кінця, впроваджуючи їх у реальність. Йдеться про конкретику, розрахунок, доступність, актуальність і часові межі.
Specific – конкретика. План має бути конкретним. Важливо знати, для чого він вам потрібен, що для цього потрібно, коли його варто виконати і чому він такий важливий. Тобто у формуванні нового має бути чіткість. Так свідомість сприймає завдання та працює з метою її виконання.
Measurable – розрахунок. Гроші люблять лік. Але це правило стосується не лише фінансів. Важливо завжди прораховувати кожен свій крок і сили, щоб не перегнути палицю і не розчаруватися. Цей пункт більше стосується довготривалої мети, наприклад, просування кар’єрними сходами. Необхідно розписати чіткі кроки відповідно до своїх сил на певний термін і дотримуватися їх.
Аchievable – доступність. Пункт – продовження попереднього. Плануйте те, що вам доступно, те, з чим ви, напевно, впораєтеся. В іншому випадку прийде розчарування, а за ним і депресія. Не можна ставити перед собою недосяжні цілі та вимагати їхнього виконання за один крок. Усе має йти своєю чергою.
Relevant – актуальність. Іноді на шляху виконання завдання стає складно. У такі моменти люди втрачають азарт. І тут важливо повернутися на початок побудови плану і згадати, навіщо він вам потрібний.
Time-bound – часові рамки. Дуже ранній і строгий дедлайн може зіпсувати все і в одну мить. Сили вичерпаються через неможливість досягнення мети, тому що ви поставили перед собою складне завдання. Тому варто бути поблажливим до себе і встановлювати реальні терміни, які будуть вам під силу.
Зазначимо, розраховувати на себе можна у будь-якому випадку, але перегинати палицю не варто. Якщо ви ставите завдання, значить свідомість готова з ним впоратися, але потрібен час.
Джерело: Marie Сlaire